R5 5600X RX 6750 XT sistemde CoD Warzone vs GPU kullanımı düşmesi

Hamza00

Centipat
Daha fazla  
Ryzen 5 5600X.
ASUS Prime B550 M-K
RX 6750 XT ekran kartı.
16 GB RAM.
Cooler Master 240'lik sıvı soğutması.
165 1ms monitör.
CoD Warzone olsun.
LoL vs Days Gone her oyunda GPU kullanım düşüşü yaşıyorum ve drop anlık FPS düşüşü oluyor hafif donmalar yapıyor en yüksek ayarlarda deniyorum ama olmuyor ne yaparsan yapayım 1080p ultrada oynasamda olmuyor ne yapmalıyım çok rahatsız ediyor yeni aldım o kadar para verdim 2 aydır ne yapacağım bilemedim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ryzen 5 5600X.
ASUS Prime B550 M-K
RX 6750 XT ekran kartı.
16 GB RAM.
Cooler Master 240'lik sıvı soğutması.
165 1ms monitör.
CoD Warzone olsun.
LoL vs Days Gone her oyunda GPU kullanım düşüşü yaşıyorum ve drop anlık FPS düşüşü oluyor hafif donmalar yapıyor en yüksek ayarlarda deniyorum ama olmuyor ne yaparsan yapayım 1080p ultrada oynasamda olmuyor ne yapmalıyım çok rahatsız ediyor yeni aldım o kadar para verdim 2 aydır ne yapacağım bilemedim.
DDU ile driver silip https://drivers.amd.com/drivers/whql-amd-software-adrenalin-edition-22.5.1-win10-win11-may10.exe
Bu driverı indir.
Bios pili varsa söküp tak. Ramleri çıkart altına silgi sürt geri tak. Aynı şekilde ekran kartını sök geri tak tam oturt. Amd radeon software ayarları ile oynadıysan geri eski haline geri getir ordaki her ayar gpu yu çöp edecek. Nihai performans modu bazen sıkıntı çıkarabiliyor high performance yada başka modlarda denemelisin. Gpu kullanımı düştüğü zaman işlemci kullanımı artıyor mu? Malwarebytes ile virüs taraması yap. Olmadı en son çare temiz kurulum olacak.

DDU ve driverler nasıl silicem

Reis attığın linkle yükleme direk linke girip içindeki linkten indirip normal yükleme mi yapicam silindikten sonra software ayarları ile oynamıştım

Geri
Yukarı