R5 5600X & RX580 sistem FIFA 23'te minidump oluşturmadan mavi ekran veriyor

İşletim sistemi
Windows 10

StarCresceNT

Hectopat
RAM
Corsair vengeance pro 3200mhz cl 16 ddr4 2x8
SSD veya HDD modeli
m2 970 evoplus 500gb + sata ssd 860evo 250gb
Ekran kartı
rx580
Anakart
Asus TUF Gaming B450-PLUS II
İşlemci
ryzen 5 5600x
Merhaba.
Umarım buradan yardımcı olursunuz. FIFA 23 oynarken mavi ekran alıyorum, 2 ay öncesine kadar sorunsuz oynadığım oyunu 2 aydır oynayamıyorum. Akıllara gelecek tüm çözümleri denedim. Windows 11 kullanıyordum, o zamanlar format attım yine olmadı. Windows 10 geçtim bugün, yine olmadı. Artık ne yapacağım bilmiyorum, yani hatayı ne veriyor hiçbir fikrim yok. En azından bir parçam mı sıkıntılı onu bilsem onu değiştireceğim ama buna da cevabım yok. Tüm internetteki çözümleri denedim, Microsoft'a yazdım onlar da bir şey yapamadı. Memtest86+ yaptım 10 geçişli, orada da sıkıntı çıkmadı. Mavi ekran alıyorum ama mavi ekran yediğime dair kanıtım bile yok, Windows minidump dosyası bile oluşturmuyor. Ayarları kontrol ettim, her şey normal. Oynarken bir anda takılıyor sonra mavi ekranı görüyorum, yazıları bile okuyamadan restart atıyor. Yazıları görmek için kayıt aldım, hata kodu SYSTEM_SERVICE_EXCEPTION gösteriyor. Artık yardım edin, akıl verin bana. Yapmadığım bir şey kaldı mı? Bilmiyorum.

Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Minidump klasörü boş görünüyorsa bir de şu adımı deneyin.

minidump-ayari-jpg.jpg

Resimdeki tik ve isimlendirmeleri dikkatli inceleyin ayalarınız böyle olmalı ayarlarınız böyle ve hala oluşmuyorsa otomatik bellek dökümünü küçük bellek dökümü olarak değiştirin mavi ekran hatasından sonra yine minidump klasörünün içini kontrol edin eğer oluşursa burada paylaşın.

Bu hata kodunu çevirdiğimde sistem hizmeti istisnası buna göre bilgisayarının bir parçası olma ihtimali düşük ama format atmışsınız herhalde PC niz zorlanıyor olabilir bilmiyorum parçalarını temizlemeyi deneyin eğer o da olmazsa başka bilmiyorum.

evet bilgisayarı bir temizledim. ramleri falan çıkarttım taktım kabloları tekrar taktım falan filan her şeyi tekrardan böyle bir söküp taktım. sanırım oldu 2-3 gündür sıkıntı çekmiyorum format atma sebebi değildi zaten win 11 den win 10 a geri dönmeyi düşünüyordum çünkü hala tam stabil değil bazen hatalar veriyor saçma sapan benimde başka çözüm yoluım kalmayınca bahanem oldu bu sebeple format attım. neyse 1-2 hafta daha böyle deneyeceğim sıkıntı olmazsa konuyu kapatacağım teşekkürler yorumlar için.

evet bilgisayarı bir temizledim. ramleri falan çıkarttım taktım kabloları tekrar taktım falan filan her şeyi tekrardan böyle bir söküp taktım. sanırım oldu 2-3 gündür sıkıntı çekmiyorum format atma sebebi değildi zaten win 11 den win 10 a geri dönmeyi düşünüyordum çünkü hala tam stabil değil bazen hatalar veriyor saçma sapan benimde başka çözüm yoluım kalmayınca bahanem oldu bu sebeple format attım. neyse 1-2 hafta daha böyle deneyeceğim sıkıntı olmazsa konuyu kapatacağım teşekkürler yorumlar için.
Bende de aynı durum söz konusu ilk zamanlarda oyunun ortalarında mavi ekran veriyordu şimdi oyuna giremeye çalışırken veriyor bu sorunu 1 aydır bulamıyorum ram sök tak yaptım ekran kartı da keza öyle yine devam etti dün ramleri silgi ile temizledim 2-3 saat oynattı sonra yine mavi ekran vermeye başladı allah bu belayı kimsenin başına vermesin hayattan soğuttu

Dosya Ekleri

• 340084023_1174629203228488_108977079897463013_n.jpg
    340084023_1174629203228488_108977079897463013_n.jpg
    204,7 KB · Görüntüleme: 11

Geri
Yukarı