R5 5600X sıcaklık değerleri nasıl?

Doctor Huhuha

Hectopat
Dostlar başlıkta bahsettiğim gibi işlemci boşta 40-50 arası giderken 1080p oyun deneyiminde 80-90 arası gitmekte. DSR ile 2K'da ise 80-85 arası gitmekte. Kasa Zalman Z5 mf, stok fan. Ekran kartı sıcaklığım 60 civarlarında geziyor. Konu hakkındaki düşüncelerinizi alta bekliyorum.

Dostlar başlıkta bahsettiğim gibi işlemci boşta 40-50 arası giderken 1080p oyun deneyiminde 80-90 arası gitmekte. DSR ile 2K'da ise 80-85 arası gitmekte. Kasa Zalman Z5 mf, stok fan. Ekran kartı sıcaklığım 60 civarlarında geziyor. Konu hakkındaki düşüncelerinizi alta bekliyorum.

DSR açtığınızda çözünürlük arttığı için yük ekran kartına ekleniyor. Ama 80-90 derece ciddi ve aşırı rakamlar. Güzel bir soğutma alıp termal macun yenilemenizi öneririm. O zamana kadar da UV yapabilirsiniz.

Stok fan yetersiz geliyor bir kule tipi fan öneririm.

Değerler yüksek iyi bir soğutma çözümü şart bütçeniz var ise iyi bir sıvı soğutma düşünebilirsiniz 360mm veyahut daha uyguna scythe'nin ekstrem modellerini düşünebilirsiniz ninja 5, mugen 5 yada fuma 2 modelleri sizin işinize yarayabilir.

Geri
Yukarı