R5 5600X sistem güzel mi?

Ömer_Demir

Femtopat
Daha fazla  
İşlemci: Ryzen 5 5600X.
Anakart: ASUS TUF B550 PLUS 4600MHz.
Ekran kartı: 1080p yönelik bir sistem kurmak istediğim için RTX 3060 Ti düşündüm ama RTX 30 de olabilir.
RAM: XPG Spectrix D50 8 GB *2 3200MHz.
Sıvı soğutucu: XPG levante 240mm RGB.
Kasa: MSI MAG Forge 100r.
PSU: Cooler Master MWE 750W 80+ Bronze.
Monitör: Game Booster GB-2709ff 165 Hz 1 ms.
SSD: Samsung 980 NVMe 500GB yanına 2 TB HDD.

Bunların yanına klavye, fare ve mouse pad koydum ama onlar fazla gelmiyor. Sizden tek isteğim düzgün bir sistem olmuş mu, artı ve eksileri nelerdir ve eksileri nasıl en aza indirebilirim? Ekran kartı önerirseniz sevinirim bir de.

İşlemci: Ryzen 5 5600X.
Anakart: ASUS TUF B550 PLUS 4600MHz.
Ekran kartı: 1080p yönelik bir sistem kurmak istediğim için RTX 3060 Ti düşündüm ama RTX 30 de olabilir.
RAM: XPG Spectrix D50 8 GB *2 3200MHz.
Sıvı soğutucu: XPG levante 240mm RGB.
Kasa: MSI MAG Forge 100r.
PSU: Cooler Master MWE 750W 80+ Bronze.
Monitör: Game booster GB-2709ff 165 Hz 1 ms.
SSD: Samsung 980 NVMe 500GB yanına 2 TB HDD.

Bunların yanına klavye, fare ve mouse pad koydum ama onlar fazla gelmiyor. Sizden tek isteğim düzgün bir sistem olmuş mu, artı ve eksileri nelerdir ve eksileri nasıl en aza indirebilirim? Ekran kartı önerirseniz sevinirim bir de.

Fazla azıtmaya gerek yok dostum, parçaların gayet iyi ama RAM'i arttır, artık 8 pek yetmiyor mesela Rainbow gibi oyunlara yeterlide sonradan sıkıntı çıkabilir

RTX 3060 Ti Gaming X trio ve 5600X ikilisini kullanıyorum. Belirttiğin sistem birçok oyunda 2K çözünürlükte oyun deneyimi sağlar neden 1080 için bu kadar yüklü sistem toplamak istiyorsun anlamadım.

Aynı kasayı kullanıyorum gayet memnunum fakat ön mazgallarda filtre yok bu yüzden yoğun olarak kullanıyorsan tozlanma olacaktır.

RAM 2x8 , Monitör 2K , psu da aynı markanın gold sertifikalısını al derim, işini görecektir.

Fiyat bilgisi de verirsen iyi olur bütçen nedir bilmiyorum ama güncel olarak bu sistem monitörle birlikte en az 20 bin TL bulacaktır.

20 bin e kadar çıkabilirim ram 16 GB yetmez mi diyorsunuz 32 mi yapayım ?
RTX 3060 Ti Gaming X trio ve 5600X ikilisini kullanıyorum. Belirttiğin sistem birçok oyunda 2K çözünürlükte oyun deneyimi sağlar neden 1080 için bu kadar yüklü sistem toplamak istiyorsun anlamadım.

Aynı kasayı kullanıyorum gayet memnunum fakat ön mazgallarda filtre yok bu yüzden yoğun olarak kullanıyorsan tozlanma olacaktır.

RAM 2x8 , Monitör 2K , psu da aynı markanın gold sertifikalısını al derim, işini görecektir.

Fiyat bilgisi de verirsen iyi olur bütçen nedir bilmiyorum ama güncel olarak bu sistem monitörle birlikte en az 20 bin TL bulacaktır.
2 k oyunları genellikle tek kişilik hikayeli oyunlarda kullanırım ama ben genellikle ve pubg rainbow gibi oyunları oyniyacagim için 2 k monitör seçmedim ama 2 k monitör e 1 veya 2 sene sonra geçerim diye düşünüyorum çünkü hikayeli oyun olarak beklediğim oyunlar var

Fiyat bilgisi de verirsen iyi olur bütçen nedir bilmiyorum ama güncel olarak bu sistem monitörle birlikte en az 20 bin TL bulacaktıra

Ram i zaten 16 GB seçmiştim onu 32 de yapabilirim 16 ne kadar yeter bilmiyorum bir de tavsiyene uyup 2k bir monitör buldum bu monitör guzelmi fiyat çok fazla olmasa da astım ama pek de sıkıntı olucagini sanmıyorum Gigabyte 27" M27Q 170Hz 0.5ms 2xHDMI DP HDR USB-C USB IPS QHD KVM Freesync Premium Gaming Monitör | ITOPYA
Bu monitör güzel mi monitör önerirseniz lütfen curved olmasın
RTX 3060 Ti Gaming X Trio ve 5600X ikilisini kullanıyorum. Belirttiğin sistem birçok oyunda 2K çözünürlükte oyun deneyimi sağlar neden 1080 için bu kadar yüklü sistem toplamak istiyorsun anlamadım.

RAM 2x8, monitör 2K, PSU da aynı markanın Gold sertifikalısını al derim, işini görecektir.

Bir şey soracağım bu sistemi kurarken aklımda Twitch ve YouTube'ye başlamak istiyordum o yüzden böyle bir sistem kurdum ama 2 k bir monitör sectigim zaman ekran kartını 3070 işlemciyi iş Ryzen 7 5800X yaparsam nasıl olur hangi şekilde daha performansli yayın, render ve oyun oynayabilirim?

Son düzenleme:
Yayın konularında bilgim yok malesef yardımcı olamayacağım.

Şahsen kullandığım monitör LG 27'' 27GN800-B 144Hz 1ms 2xHDMI DP HDR IPS QHD G-SYNC Uyumlu Gaming Monitör | ITOPYA

kampanya zamanı 2800 TL ye almıştım logitech mouse da hediyeydi ama bu kurdan sonra 3k altına düşeceğini zannetmiyorum. Aldığım zaman ben de önerdiğin monitör ile kullandığım arasında kalmıştım ama 1000 TL fark mevcut olduğu için bunu seçtim gayet de memnunum şuan.

Aynı segmentte ilk aldığım monitör de ViewSonic VX2758-2KP-MHD 27" 1ms QHD Freesync IPS Monitör Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe buydu . Fakat ölü piksel çıkınca değişim istedim değişimle gelende de ölü piksel çıkınca iade ettim :D

3500 bandında olduğunu düşünüyorum alınabilecek 2k monitörler için (2k IPS non-curved 1ms g-sync uyumlu )

Söylemek istediğim o sistemin hakkı 2K oyunculuk , 1080p monitör alıp sonradan değiştireceğine 2K alıp en az 5 yıl kullanırsın.

Yeni konular

Geri
Yukarı