R5 5600X sistem için anakart önerisi

Bütçe
2500
Teşekkürler herkese eve geçince attığınız anakartlarına tek tek bakacağım şuanda çalıştıgım dan dolayı bakamıyorum
X570 Tomahawk'in VRM olarak denginin X570 Aorus Master olduğunu not düşmek lazım sanırım. Daha fazlasina B550 anakart almak gereksiz.
Bu arada arkadaşların önerileri arasında x570 tomahawk aklıma yattı iyi bir anakart mı değiştirmeye değer mi şuanki kartımla cevap bekliyorum teşekkürler
bu arada anakartların tier listin burada. kendın de istediğin özelliklerini inceleyip karar verebilirsin. https://docs.google.com/spreadsheet...FnsZYZiW1pfiDZnKCjaXyzd1o/edit#gid=2112472504
Teşekkürler
bu arada anakartların tier listin burada. kendın de istediğin özelliklerini inceleyip karar verebilirsin. https://docs.google.com/spreadsheet...FnsZYZiW1pfiDZnKCjaXyzd1o/edit#gid=2112472504
Teşekkürler
Hakana katılıyorum kesinlikle gereksiz X570 almayacaksanız değiştirmeyin.
X570 tomahawk düşünüyorum şuanlık almaya değer mi ne farkı var kartımla arasında uzun lafın kısası almaya değer mi sizce yanıtlarınızı bekliyorum

Son düzenleme:
@Laylaylom Kartınız ve X570 Tomahawk arasinda ana ve en önemli fark işlemciyi besleyen VRM'ler (chipset ile alakali farklar ayrı tabii). B550 Prime ile 3900X'i stok değerlerde çalıştırırken anakart sıcaklığı yüksek olacaktır. Lakin X570 Tomahawk ile 3950X'e bile hız aşırtma yapabilirsiniz. Şu an için anakart değiştirmeniz gerekli değil gibi duruyor. İleride işlemci yükselttiginizde anakart ile alakali bir yetersizlik görürseniz o vakit değiştirmek duruma göre daha iyi olabilir. AMD'nin bir sonraki işlemci serisinde soket değiştirmesi söz konusu olursa, yükseltebileceğiniz işlemciler de her halukarda sınırlı bir halde kalacaktır.

@Laylaylom Kartınız ve X570 Tomahawk arasinda ana ve en önemli fark işlemciyi besleyen VRM'ler (chipset ile alakali farklar ayrı tabii). B550 Prime ile 3900X'i stok değerlerde çalıştırırken anakart sıcaklığı yüksek olacaktır. Lakin X570 Tomahawk ile 3950X'e bile hız aşırtma yapabilirsiniz. Şu an için anakart değiştirmeniz gerekli değil gibi duruyor. İleride işlemci yükselttiginizde anakart ile alakali bir yetersizlik görürseniz o vakit değiştirmek duruma göre daha iyi olabilir. AMD'nin bir sonraki işlemci serisinde soket değiştirmesi söz konusu olursa, yükseltebileceğiniz işlemciler de her halukarda sınırlı bir halde kalacaktır.
Anladım teşekkürler cevap için peki o zaman değiştirmiyeyim öyle diyorsanız bu arada şuanki sistemime rgb fan almayı düşünüyorum 3lü herhangi bir soket sıkıntısı veya ışıklandırma sınırlandırması yaşarmıyım forumlarda kimse tavsiye etmiyor benim kullandığım anakartı neyden kaynaklı olabilir

@Laylaylom B550 M K'da RGB soketi mevcut değil. RGB fan kullanmak isterseniz harici bir kontrolcüye ihtiyacınız olacak. Tavsiye edilmemesinin sebebi ise B550 chipsetin en düşük kaliteli kartlarından biri olması, PCI-e 4.0 ile işiniz yoksa daha ucuza çok daha kaliteli ve iyi iş yapabilecek B450'ler mevcut.

Son düzenleme:
@Laylaylom B550 M K'da RGB soketi mevcut değil. RGB fan kullanmak isterseniz harici bir kontrolcüye ihtiyacınız olacak. Tavsiye edilmemesinin sebebi ise B550 chipsetin en düşük kaliteli kartlarından biri olması, PCI-e 4.0 ile işiniz yoksa daha ucuza çok daha kaliteli ve iyi iş yapabilecek B450'ler mevcut.
Anladım teşekkürler bilgilendirme için
Kusura bakmayın pek bilgim olmadıgı dan bir soru daha sormak istiyorum bu ram kiti alsam sıkıntısız çalışır mı
Kusura bakmayın pek bilgim olmadıgı dan bir soru daha sormak istiyorum bu ram kiti alsam sıkıntısız çalışır mı şuanki anakartımda

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı