R5 5600X için anakart önerisi

dost25

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba! Başlıkta da belirttiğim gibi 5600X işlemci MSI RTX 3070 Gaming X Trio ekran kartı ile kullanabileceğim en uygun anakartı aramaktayım.
Bütçe sorunum bulunmamaktadır, ancak paramı da çöpe atmak istememekteyim. Ben yapacaklarımı ve kendimce ön elemelerimden bahsedeyim buyurun:
1) OC yapmayı düşünmüyorum ama ileride yapma ihtimalime karşılık düzgün ve güçlü bir OC yapabilecek bir anakart olsa iyi olur.
2) Bütçe sorun değil ama ben en makul, verdiğim paranın hakkını alabileceğim; fiyatına göre de performans sağlayacak ürünü arıyorum.
3) X570 ile B550 arasında kaldım B550 ROG STRIX alınabilir mi? Gerekli midir gereksiz midir bu sisteme?
4) Anakart konusunda oldukça esneğim bariz aradığım bir özellik yok işlemcim ve anakartımla muntazam çalışan beni uzun süre götürecek modeli arıyorum.

Örnek verecek olursam B550 Tomahawk B550 ROG STRIX veya X570 modelleri arasından hangisini seçmeliyim? (anakart konusunda bilgim yok) siz değerli Technopat üyelerinin fikirlerini almak isterim. Saygılar.

ROG anakartlardan bahsettiğinize göre bütçeniz 1800 TL civarında sanırım.

Şunları öneririm:

Beyaz isterseniz:

ROG anakartlardan bahsettiğinize göre bütçeniz 1800 TL civarında sanırım.

Şunları öneririm:

Beyaz isterseniz:

Değerli yorumunuz için teşekkür ederim. Beyaz olanı alırsam OC yapma konusu olsun ya da fps olsun farklı değerler alır mıyım diğer anakartlara göre. 2-3 bin tl de verebilirim bütçe sorun değil bilgim olmadığından X570 lere örnek veremedim sizce hangisini almalıyım? Teşekkürler.

B550 ROG STRİX E diye bir model gördüm B550 ROG lar arasındaki en pahalısı. Pahalı olan iyidir mantığıyla onu almayı düşünüyorum şuan ancak beyaz olan daha çok hoşuma gitti kasa olarak corsair 5000x kullanacağım. X570 lere yönelmeme gerek var mı birde? Soru yağmuruna tuttum kusura bakmayın.

Arkadaşımızın önerdiği anakartlar gayet iyi. Alternatif olarak şuna da bakabilirsiniz:
X570 TOMAHAWK ın çok ısındığını duymuştum. Peki B550 yerine X570 mi almalıyım hangisi daha günceldir daha çok işime yarar? Fiyat hiç önemli değil. Sadece verdiğim paranın hakkını vermesi yeterli. Teşekkürler.

X570 TOMAHAWK ın çok ısındığını duymuştum. Peki B550 yerine X570 mi almalıyım hangisi daha günceldir daha çok işime yarar? Fiyat hiç önemli değil. Sadece verdiğim paranın hakkını vermesi yeterli. Teşekkürler.
Ben de Tomahawk'ın ısındığını ilk defa sizden duydum. B550 de X570 de çok güzel anakartlar. Ama ben şahsen bu gibi üst seviye sistemlerde X570 öneriyorum.
@RPM

O durumda şunu öneririm, fiyatı uygun sayılabilecek düzeyde ve X570 muadiline göre daha iyi diye biliyorum:

Ama kullandığınız PSU'nun 8+4 pin CPU güç girişi olduğuna emin olun, OC yapacaksanız önemli bir kriter.

O durumda şunu öneririm, fiyatı uygun sayılabilecek düzeyde ve X570 muadiline göre daha iyi diye biliyorum:

Ama kullandığınız PSU'nun 8+4 pin CPU güç girişi olduğuna emin olun, OC yapacaksanız önemli bir kriter.
Oradaki "X" ne anlama geliyor? "X" olmayan modeli daha uygun.

Geri
Yukarı