R5 5600X sistem internette gezinirken takılıyor

cankocaman

Hectopat
Yer
Bursa
Daha fazla  
Herkese iyi sosyaller, iyi seneler.
Yeni topladığım bilgisayarımda arada bir takılmalar yaşıyorum. Takılmadan kastım; örneğin internet sayfasını aşağı indirdiğimde sayfanın tık tık donarak inmesi, sonrasında mouse un aynı şekilde tık tık ilerlemesi gibi. Bu problemler yaşanırken PC yük altında da değil. Bu durumu nasıl çözebilirim acaba? Şimdiden teşekkür ederim.

PC özellikleri; Ryzen 5 5600X,
EVGA RTX 3080 FTW3,
MSI MAG X570s Tomahawk Max,
Corsair 2x8GB Vengeance LPX,
WD SN570 500GB M.2,
Cougar Aqua 2x120mm,
Cougar MX440 mesh.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bunu her PC'yi açtığımızda yapmak zorunda değiliz değil mi?

Hayır gerekmiyor. Yeni şeylere kapalı arkadaşlar gibi overclock ölümdür tarzı takılmaya gerek yok. İnternette dolaştığınızı söylediniz (ki sıvı soğutmanız varsa bir şey fark etmeyecektir) işlemciniz havaya uçmaz OC yapınca ayrıca çok zorlamayan Turbo'ya göre sadece 200GHz yükselten bir işlem olacak. 3070 Ti ile 3080, 3090ı bir tutan bir arkadaşı hiç dinleme. 5600X 3070ve Ti için gayet güzel bir işlemci ancak ekran kartı yükseldiği zaman kesinlikle yetersiz kalıyor. 3070, 3080 kullandım şu anda da 3090 kullanıyorum 3080 ve 90'da kesinlikle darboğaz var. Direkt kullanmış birini dinleyebilirsiniz.

Genel anlamda araştırdım ancak Daha önce deneyimlemediğim şeyler

AMD'nin kendi overclock yazılımı çok zorlamadan uçuk rakamlara çıkmadan ufak da olsa performans yükseltiyor. El ile yapmak bilmeden yapılmayacak bir şey evet ama bunu yazılım otomatik yapıyor.

Hayır gerekmiyor. Yeni şeylere kapalı arkadaşlar gibi overclock ölümdür tarzı takılmaya gerek yok. İnternette dolaştığınızı söylediniz (ki sıvı soğutmanız varsa bir şey fark etmeyecektir) işlemciniz havaya uçmaz OC yapınca ayrıca çok zorlamayan Turbo'ya göre sadece 200GHz yükselten bir işlem olacak. 3070 Ti ile 3080, 3090ı bir tutan bir arkadaşı hiç dinleme. 5600X 3070ve Ti için gayet güzel bir işlemci ancak ekran kartı yükseldiği zaman kesinlikle yetersiz kalıyor. 3070, 3080 kullandım şu anda da 3090 kullanıyorum 3080 ve 90'da kesinlikle darboğaz var. Direkt kullanmış birini dinleyebilirsiniz.

AMD'nin kendi overclock yazılımı çok zorlamadan uçuk rakamlara çıkmadan ufak da olsa performans yükseltiyor. El ile yapmak bilmeden yapılmayacak bir şey evet ama bunu yazılım otomatik yapıyor.
Teşekkür ederim hocam sağ olun bilgilendirmeniz için

Geri
Yukarı