R5 5600X sistem internette gezinirken takılıyor

cankocaman

Hectopat
Yer
Bursa
Daha fazla  
Herkese iyi sosyaller, iyi seneler.
Yeni topladığım bilgisayarımda arada bir takılmalar yaşıyorum. Takılmadan kastım; örneğin internet sayfasını aşağı indirdiğimde sayfanın tık tık donarak inmesi, sonrasında mouse un aynı şekilde tık tık ilerlemesi gibi. Bu problemler yaşanırken PC yük altında da değil. Bu durumu nasıl çözebilirim acaba? Şimdiden teşekkür ederim.

PC özellikleri; Ryzen 5 5600X,
EVGA RTX 3080 FTW3,
MSI MAG X570s Tomahawk Max,
Corsair 2x8GB Vengeance LPX,
WD SN570 500GB M.2,
Cougar Aqua 2x120mm,
Cougar MX440 mesh.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yeni topladığım bilgisayarımda arada bir takılmalar yaşıyorum. Takılmadan kastım; örneğin internet sayfasını aşağı indirdiğimde sayfanın tık tık donarak inmesi, sonrasında mouse un aynı şekilde tık tık ilerlemesi gibi. Bu problemler yaşanırken PC yük altında da değil. Bu durumu nasıl çözebilirim acaba? Şimdiden teşekkür ederim.

EVGA RTX 3080 FTW3,
WD SN570 500GB M.2,
Cougar Aqua 2x120mm,
Cougar MX440 mesh.
Bende bu sorun var gibiydi sanırım. Bios güncelledikten sonra düzelmişti.

EVGA RTX 3080 FTW3,
WD SN570 500GB M.2,
Cougar Aqua 2x120mm,
Cougar MX440 mesh.
Benzer sistemde aynı problemi yaşıyorum googlede az oluyor ama oyunlarda daha çok oluyor. İşlemciyi Ryzen Master ile oto oc yaptım. Biraz daha rahatladı. Darboğaz kaynaklı sanırım.

Oyunlarda bir sorun yokmu?
Oyun oynamıyorum pc de.
Bende bu sorun var gibiydi sanırım. Bios güncelledikten sonra düzelmişti.
Bios güncel sürümde geçen hafta güncellemiştim düzelmedi.
Benzer sistemde aynı problemi yaşıyorum googlede az oluyor ama oyunlarda daha çok oluyor. İşlemciyi Ryzen Master ile oto oc yaptım. Biraz daha rahatladı. Darboğaz kaynaklı sanırım.
Detay verme şansınız var mı acaba hiç anlamam çünkü Oc den. Bu arada darboğaz olduğunu nasıl anlayabiliriz bunun bir testi var mı?

Darboğaz yoktur bu sistemde :D
Ryzen 5 5600x ile 3080den bahsediyoruz direkt kullanan biri olarak darboğaz oluyor hocam en kötü testlerine baksaydınız keşke

Oyun oynamıyorum pc de.

Bios güncel sürümde geçen hafta güncellemiştim düzelmedi.

Detay verme şansınız var mı acaba hiç anlamam çünkü Oc den. Bu arada darboğaz olduğunu nasıl anlayabiliriz bunun bir testi var mı?
Ryzen Master adlı uygulamayı indirin orada overclock kısmında Auto OC yazıyor ona tıklayın apply deyin pc yeniden başlayacak ve olacaktır.

Ryzen 5 5600x ile 3080den bahsediyoruz direkt kullanan biri olarak darboğaz oluyor hocam en kötü testlerine baksaydınız keşke

Ryzen Master adlı uygulamayı indirin orada overclock kısmında Auto OC yazıyor ona tıklayın apply deyin pc yeniden başlayacak ve olacaktır.
Bunu her pc yi açtığımızda yapmak zorunda değiliz değil mi ?

Geri
Yukarı