R5 5600X sistem kendi kendine reset atıyor

522140

Hectopat
Merhaba, sorun yukarıda yazdığım gibi. Uzun zamandır bilgisayarımı sorunsuz kullanıyordum, geçen günlerde artık bilgisayar çok ısındığı için toz temizliği yaptım. Daha sonrasında ise normal şekilde kullanmaya devam ediyordum birkaç gündür. Daha sonra dün akşam aniden bilgisayar kendini kapatıp açmaya başladı. Bilgisayar açılıyor kullanıyorum ama rastgele kendine Windows reset atıyor. Bugün sabah 1 kez aynısını yaptı ama akşama kadar sorunsuz çalıştı akşam ise oyuna girdikten sonra aniden tekrar kendini resetledi. Oyun oynarken bir anda bilgisayar kendi kendine reset atıyor. Ani güç kesintisi gibi durumlar olmadığı için güç kaynağından problem olduğunu düşünmüyorum çünkü bilgisayarda elektrik kesintisi olmuyor Windows kendini resetliyor. RAM'leri ve slotlarını temizledim onun dışında işlemciye ve GPU'ya stress testi yaptım fakat sorunsuz çalıştılar. Sizce neden olabilir?

RAM'lerim HyperX Fury Beast.
İşlemcim R5 5600X.
PSU Cougar 80+ Bronze 750watt.

Evet bunun da örnekleri var arkadaşlar butun parçalari yuke sokuyor bir şey ollmuyor ama oyuna girince tak, yime reset atiyor.

Bilgisayara format attım ve attıktan sonra neredeyse 1 gün boyunca reset atmadı ama az önce tekrar reset attı kendi kendine bilemiyorum. Hazır garantisi devam ediyorken servise göndereceğim bilgisayarımı.

Evet bunun da örnekleri var arkadaşlar butun parçalari yuke sokuyor bir şey ollmuyor ama oyuna girince tak, yime reset atiyor.

Hocam bir şey daha soracağım ben bilgisayarda çok yazılım tarafına hakim değilim BIOS'um 2021 yılından kalma olduğunu gördüm (güncelledim) o yüzden stabilizasyon probleminden kaynaklı hata verme olasılığı nedir sizce?

Hocam bir şey daha soracağım ben bilgisayarda çok yazılım tarafına hakim değilim BIOS'um 2021 yılından kalma olduğunu gördüm (güncelledim) o yüzden stabilizasyon probleminden kaynaklı hata verme olasılığı nedir sizce?

Hocam çok emin değilim genel de BIOS ile ugraşmam cok ta bilgim yok o yuzden. Yeni konu açmanizi oneririm bilgili kisiler yardimci olacaktir.

Geri
Yukarı