R5 5600X sistem nasıl?

BAY Bilal

Femtopat
Daha fazla  
Check out my list on Amazon:topladığım sistem değerlendirmenizi istiyorum neler eksik neler fazla değerlendirin niye ABD çünkü daha ucuza geliyor artı olarak fanları daha seçmedim zaten sadece ön taraf için ve belki üst taraf için alacağım bir de F/P bir sistem toplamaya çalıştım. Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
1-)ABD daha ucuza gelmiyor. Aldığın ürünlere gelecek gümrük vergisi, kargo bedeli gibi bedellerle en iyi ihtimalle kafa kafaya büyük ihtimalle daha pahalıya gelir örnek vermem gerekirse 5600X kartı Amerikadan 6000 tl'ye gelirken Türkiyede 4400 tl'ye alabiliyorsun. Ayrıca garanti konusunda sıkıntı yaşarsın.
2-)Tek bir siteden bütün parçaları toplayıp sistem yapılmaz. İlla parçaları kendim alayım ucuza gelsin diyorsan farklı farklı sitelerden indirim kovalayıp toplaman gerek.
3-) Sistem çok kötü bir sistem 2666 mhz RAM ve 1660ti ekran kartı günümüz sistemleri için aşırı eski parçalar hiç bir anlamı yok.

Bunlardan anladığım kadarıyla tecrübesiz bir arkadaşsın. Bilgisayar öneri bölümündeki insanlara yapılan önerileri incelemeni bir kaç sistemi beğenip onları başlık açarak paylaşıp fikir sormanı öneririm.

1-)ABD daha ucuza gelmiyor. Aldığın ürünlere gelecek gümrük vergisi, kargo bedeli gibi bedellerle en iyi ihtimalle kafa kafaya büyük ihtimalle daha pahalıya gelir örnek vermem gerekirse 5600X kartı Amerika'dan 6000 TL'ye gelirken Türkiye'de 4400 TL'ye alabiliyorsun. Ayrıca garanti konusunda sıkıntı yaşarsın.
2-)Tek bir siteden bütün parçaları toplayıp sistem yapılmaz. İlla parçaları kendim alayım ucuza gelsin diyorsan farklı farklı sitelerden indirim kovalayıp toplaman gerek.
3-) Sistem çok kötü bir sistem 2666 MHz RAM ve 1660 Ti ekran kartı günümüz sistemleri için aşırı eski parçalar hiçbir anlamı yok.

Bunlardan anladığım kadarıyla tecrübesiz bir arkadaşsın. Bilgisayar öneri bölümündeki insanlara yapılan önerileri incelemeni birkaç sistemi beğenip onları başlık açarak paylaşıp fikir sormanı öneririm.

Evet haklısın pek bir bilgim yok değerlendirmen için teşeükkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı