R5 5600X sistem PUBG oynarken donup reset atıyor

SteeltheReal

Hectopat
Daha fazla  
RAM
HyperX Predator 2x8 GB 3200 mhz
Ekran kartı
Gigabyte GTX 1060 6GB
Anakart
Asus Prime B550M-A
İşlemci
AMD Ryzen 5 5600x
PUBG oynarken zaman fark etmeksizin birkaç oyunda bir PC donuyor ve mavi ekran alıyordum. "UNEXPECTED_KERNEL_MODE_TRAP" mavi ekran hatası ve altında "Başarısız: nvlddmkm.sys" hatasını alıyordum. DDU ile ekran kartı sürücüsünü kaldırdım tekrardan temiz bir şekilde yükledim. Sorunum çözülmeyince PC'ye temiz format attım. Hata yine devam ediyor ancak oyun bir süre donuyor ve mavi ekran almadan siyah ekran giriyor ve PC kendine reset atıyor. Oyun esnasında CPU 70 dereceyi, GPU 75 dereceyi geçmiyor. Bundan önce Apex Legends ve Fortnite oynarken böyle bir sorun yaşamıyordum. Şu ana kadar denediğim şeyleri ve sistem özelliklerimi aşağıya bırakıyorum. Yardımcı olur musunuz?

--Denediklerim--
-CMD ile SFC /scannow komutu
-Memtest 86
-Farklı RAM'ler ile denedim
-BIOS güncelledim ve sıfırladım
-15 dakika ekran kartını FurMark stress testine soktum

--Sistem Özelliklerim--
AMD Ryzen 5 5600X
Gigabyte GTX 1060 6 GB
ASUS Prime 550M-A
HyperX Predator 2x8 GB 3200 MHz
Corsair VS600 Power Supply
Samsung EVO 970 250GB SSD

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyunu 20 dakika oynamıyorsunuz öyle değil mi? Kartınız belli bir süre sonra çakılıyor olabilir. Stres testleri karta zarar vermez, sadece eğer bir problem varsa bunu açığa çıkarır. Örneğin güç beslemesi yetersiz kalıyorsa test sırasında mavi ekranla karşılaşabilirsiniz, bu kötü bir şey değildir. Sorunu tespit etmeye yardımcı olur.

Sadece oyun donuyor sonra da pc reset atıyor. Ama yine de Minidump klasöründe dump dosyaları oluşturuluyor. Böyle bir şey mümkün mü? Yani mavi ekran olmadan da dump dosyaları oluşturabiliyor mu?
Mavi ekrandan sonra otomatik olarak sistemi yeniden başlatan bir ayar var, aktif durumdayken mavi ekranı görmeden sistem yeniden başlayabiliyor. Sorun değil. Dump dosyaları için yeni bir konu açın, beni etiketleyin.

Oyunu 20 dakika oynamıyorsunuz öyle değil mi? Kartınız belli bir süre sonra çakılıyor olabilir. Stres testleri karta zarar vermez, sadece eğer bir problem varsa bunu açığa çıkarır. Örneğin güç beslemesi yetersiz kalıyorsa test sırasında mavi ekranla karşılaşabilirsiniz, bu kötü bir şey değildir. Sorunu tespit etmeye yardımcı olur.

Mavi ekrandan sonra otomatik olarak sistemi yeniden başlatan bir ayar var, aktif durumdayken mavi ekranı görmeden sistem yeniden başlayabiliyor. Sorun değil. Dump dosyaları için yeni bir konu açın, beni etiketleyin.

Furmark testini 1 saat uyguladım ve görselini yolluyorum. Test sırasında herhangi bir sorun, kapanma vs. olmadı. Sıcaklık max 78 dereceyi gördü. Gpu power da 99-100 arasında gidip geliyordu hatta bazen 100'ü biraz geçiyordu. Mavi ekran için ayrı konu açıp sizi de etiketliyorum.

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (15).png
    Ekran Görüntüsü (15).png
    3,5 MB · Görüntüleme: 25

Geri
Yukarı