R5 5600X sistem toplama

methz

Hectopat
Yer
Ascent
Daha fazla  
Arkadaşlar satın almak için kafamda böyle bir sistem kurdum. Önerilerinizi paylaşabilir misiniz? Mesela "bu buna gitmez, bunu al. Bunu desteklemez. Aynı fiyata daha iyisi var" gibi. Dizdiğim sistem(daha satın almadım):

CPU: R5 5600X.
GPU: Palit 3070 Gaming Pro OC.
Anakart: MSI B550 Tomahawk.
Kasa: MSI MAG Forge 100R.
SSD: Samsung 980 Pro.
Monitör: Casper Excalibur E27QHD-G.
RAM: Crucial Ballistix 2x8 16 GB.
PSU: PSU hakkında hiç bilgim yok önerirseniz sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sisteminiz canavar gibi olacaktır maaşallah. Ancak, ne yalan söyleyeyim, ben olsam RAM miktarını 32 GB yapar, monitörü de farklı bir marka almaya uğraşırdım.
Ben yalnızca "Ben olsam" diyerek fikir belirttim, bunların yanında sisteminiz oldukça iyi.

Sisteminiz canavar gibi olacaktır maaşallah. Ancak, ne yalan söyleyeyim, ben olsam RAM miktarını 32 GB yapar, monitörü de farklı bir marka almaya uğraşırdım.
Ben yalnızca "Ben olsam" diyerek fikir belirttim, bunların yanında sisteminiz oldukça iyi.
Şuanlık gerek yok diye 32 GB yapmadım. Daha sonra gerekli olursa yükselteceğim şimdilik gerek yok diye düşünüyorum. Monitörü neden farklı marka istiyosunuz bu arada?

Ne diyeceğimi bilemedim :D Açıkçası, Casper genelde diğer büyük markalarla aynı fiyatta çıkarıyor ürünlerini. Bu monitörün olayını bilmiyorum ama, sırf bu yüzden Casper'dan hep uzak durdum. Eğer 2.500-3.000 fiyat bandındaysa, farklı markalara da göz atabilirsiniz. O fiyat bandında kendini kanıtlamış markaların bir sürü ürünü bulunuyor. Yine de, bunda da tercih sizin. Belki bu sefer Casper daha avantajlıdır :D

Ne diyeceğimi bilemedim :D Açıkçası, Casper genelde diğer amiral gemisi markalarla aynı fiyatta çıkarıyor ürünlerini. Bu monitörün olayını bilmiyorum ama, sırf bu yüzden Casper'dan hep uzak durdum. Eğer 2.500-3.000 fiyat bandındaysa, farklı markalara da göz atabilirsiniz. O fiyat bandında kendini kanıtlamış markaların bir sürü ürünü bulunuyor. Yine de, bunda da tercih sizin. Belki bu sefer Casper daha avantajlıdır :D
Anladım teşekkürler peki hangi PSU önerirsiniz?

FSP Speed Series Hydro 700 W 80+ Bronze
Güç kaynağı uygun fiyatlı. Sisteminize rahatça yetecektir. FSP markası bilinir ve gayet sağlam bir markadır. Bununlar birlikte hiç kullanmamış olsam da,
Corsair RM750 CP-9020195-EU 750 W 80+ Gold
Ürünü modülerdir ve Gold sertifikaya sahiptir. Eğer biraz daha bütçeniz var ise, sizi uzun süre sıkıntıya sokmayacaktır.

Hocam ben olsam monitörü Casper yerine aynı fiyatta olan bunu seçerim üstelik VA panel;

Niye hocam anlayamıyorum. Hiç bir YouTube kanalında bu tarz monitörler karalanmıyor ama niyeyse burada da kimse istemiyor. Cidden basmadı kafa :D

Hocam Casper'ınki TN panel çünkü. Aynı fiyata VA var. Dersenki ben Casper'ın gelişimine katkı sağlamak istiyorum o zaman başka.

Niye hocam anlayamıyorum. Hiç bir YouTube kanalında bu tarz monitörler karalanmıyor ama niyeyse burada da kimse istemiyor. Cidden basmadı kafa :D
Açıkçası, karalanmıyor olması, alınması gerektiğini göstermiyor bence.
Casper "yerli" olarak geçiyor hala. Yerli üretim, yabancı rakipleriyle aynı fiyata satılmaz. En azından ben satılmaması gerektiğini düşünüyorum. Ha yerli mi değil mi tartışılır ama, gerçekten, Samsung varken hiç Casper alasım gelmiyor :D Dediğim gibi, karar size kalmış. Özellikler ve panel iyi ise alabilirsiniz Casper'ı.

Geri
Yukarı