R5 5600X sistem toplama

Bu tip bir hazır sistemi ekran kartı olmadan alma ihtimalim olsa alırım aslında. Daha makul olurdu fakat hazır sistemden çıkacagı için fiyat yine yüksek olacaktır.
Böyle hazır sistemleri ekran kartı olmadan almak pek mümkün değil hocam. Toplamak gerekiyor ama sizin için yeterince ucuz olur mu orasını bilemiyorum, elinizde ekran kartı var mı? Konuda göremedim.

Elimde ekran kartı var. Eski bilgisayara yeni ekran kartı taktım. 1050ti takılıydı. 3050 satın aldım. Şimdi 2.Bilgisayarı oyun bilgisayarı, 1.bilgisayar kayıt bilgisayarı olacak. Bir tane elgato capture kart almam gerekiyor. 2 tane ekran kartım oldugu için alacagım 2.bilgisayara ekran kartı almama gerek yok. Belki daha düşük bir sistem alıp 1050ti takıp ordan yüksek bitrate kayıt alabilirim. Durum bu şimdilik.

Elimde ekran kartı var. Eski bilgisayara yeni ekran kartı taktım. 1050ti takılıydı. 3050 satın aldım. Şimdi 2.Bilgisayarı oyun bilgisayarı, 1.bilgisayar kayıt bilgisayarı olacak. Bir tane elgato capture kart almam gerekiyor. 2 tane ekran kartım oldugu için alacagım 2.bilgisayara ekran kartı almama gerek yok. Belki daha düşük bir sistem alıp 1050ti takıp ordan yüksek bitrate kayıt alabilirim. Durum bu şimdilik.
Anladığım kadarıyla RTX 3050'yi iade etmek gibi bir imkânınız yok. RTX 3050 sistem için geri kalan parçalara ne kadar bütçeniz var? Bütçeniz belli olmasa bile tahmini bir sayı söylerseniz toplamak daha kolay olur.

Bunlar aşağı yukarı 13.000 TL, aslında RTX 3050 için bu kadar kaliteli parçalara hiç gerek yok ancak sistemi ilerde yükselteceğinizi düşünerek topladım. İstiyorsanız bazı parçaları biraz düşürebiliriz. Bu arada i5-12400F topladım ancak illaki Ryzen istiyorsanız o şekilde de toplayabilirim.

Ryzen sanırım daha iyi konumda. Herkes ryzen tercih ediyor . Son nesil durum nedir bilmiyorum ama ryzen insanların genel tercihi .

Ryzen sanırım daha iyi konumda. Herkes ryzen tercih ediyor . Son nesil durum nedir bilmiyorum ama ryzen insanların genel tercihi .

Anakart-ram-işlemci uyumunu nerden biliyorsunuz ?

İkisi de iyi ancak şu an İntel geliştirmeye daha açık sadece.

Anakart-ram-işlemci uyumunu nerden biliyorsunuz ?
AM4, Ryzen serisi işlemciler için. AM4 soketinin desteklediği Ryzen işlemcilerin listesi baya uzun, bakabilirsiniz. LGA 1700 ise 12. nesil ve 13. nesil İntel işlemcileri destekliyor. RAM uyumu ise anakarta bağlı.

Ryzen işlemci için şu şekilde toplanabilir:

Fiyat aşağı yukarı topladığım i5-12400F ile aynı. Overclock yapmayacaksanız Ryzen 5 5600X ile Ryzen 5 5600 arasındaki fiyat farkına değmez, istiyorsanız Ryzen 5 5600X alabilirsiniz yine de. Eğer parçaları bu kadar pahalı almaya gerek yok diyorsanız düşürebiliriz.

Ryzen sanırım daha iyi konumda. Herkes Ryzen tercih ediyor. Son nesil durum nedir bilmiyorum ama Ryzen insanların genel tercihi.

Anakart-RAM-işlemci uyumunu nereden biliyorsunuz?

12400F %10 kadar daha perfornmanslı bir işlemci. Birbirine yakın gibi gözüksede bir tık 12400F önde. Çok aman aman bir kayıp değil tabii.

Yeni konular

Geri
Yukarı