R5 5600X sistem toplama

Sucrov

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, yayın yapmak için bilgisayar topluyorum. Destek olursanız sevinirim her türlü fikrinize açığım.
Ekran kartı: ASUS TUF GTX 1650 Super
İşlemci: R5 5600X.
Anakart: ASUS X570-E
Kasa: Corsair 5000D.
Monitör: ViewSonic 2718 27inc 165 Hz (aldım)
Sıvı sogutma: Corsair iCUE H150I Elite Capellix. (aldım)
RAM: Karar vermedim F/P ucuz bir şey alırım idarelik.
PSU: Karar veremedim kaçlık PSU lazım olur bu sisteme
Bir tane UPS'ya da regülatör arıyorum. Elektrik sıkıntıları çok, o yüzden PSU'yu da ona göre seçeceğim PC bozulmasın diye.

@RPM (PSU)

Son düzenleme:
Arkadaşlar, yayın yapmak için bilgisayar topluyorum. Destek olursanız sevinirim her türlü fikrinize açığım.
Monitör: ViewSonic 2718 27inc 165 Hz (Aldım)
Sıvı sogutma: Corsair iCUE H150I Elite Capellix. (Aldım)
PSU: Karar veremedim kaçlık PSU lazım olur bu sisteme
Bir tane UPS'ya da regülatör arıyorum. Elektrik sıkıntıları çok, o yüzden PSU'yu da ona göre seçeceğim PC bozulmasın diye.

@RPM (PSU)
GPU yok sistemde? Ayrıca yayını tek PC'den yapacaksanız 5800X, bütçe varsa 5900x daha mantıklı olacaktır. Ekran kartı seçiminize göre de PSU söyleyebiliriz.

Monitör: ViewSonic 2718 27inc 165 Hz (aldım)
Sıvı sogutma: Corsair iCUE H150I Elite Capellix. (aldım)
PSU: Karar veremedim kaçlık PSU lazım olur bu sisteme.

@RPM (PSU)

o kasa yerine

Cooler Master Masterbox MB511 ARGB mesh olanını al.​

O anakart yerine MSI X570 Tomahawk düşünebilirsin. Daha iyi soğutma MOSFET soğutucu ve VRM çıkış amperi sağlıyor. VRM kalitesi olarak araştıramadım ama Tomahawk daha iyidir diye tahmin ediyorum. Neden araştıramadım çünkü yatacağım :D

Gigabyte P750GM PSU'yu uygun fiyatı, 2x8pin CPU girişi, 80+ gold sertifikası, full modüler olması ve sessizliği sebebiyle tavsiye edebilirim. Yaklaşık 4 ay kadar kullanmıştım memnundum. Bunun dışında online UPS almadığınız takdirde voltaj dalgalanmasını standart güç kaynakları pek bir şey yapamıyor maalesef. Bilginize...

o kasa yerine

Cooler Master Masterbox MB511 ARGB mesh olanını al.​

O anakart yerine MSI X570 Tomahawk düşünebilirsin. Daha iyi soğutma MOSFET soğutucu ve VRM çıkış amperi sağlıyor. VRM kalitesi olarak araştıramadım ama Tomahawk daha iyidir diye tahmin ediyorum. Neden araştıramadım çünkü yatacağım :D

Hocam açıkcası anakart tarafında bende bir tık F/P istiyorum X570 bir tık daha iyi ama tomhawkla idare etmeyi planlıyorum.
Gigabyte P750gm PSU'yu uygun fiyatı, 2x8pin CPU girişi, 80+ Gold sertifikası, Full modüler olması ve sessizliği sebebiyle tavsiye edebilirim. Yaklaşık 4 ay kadar kullanmıştım memnundum. Bunun dışında Online UPS almadığınız takdirde voltaj dalgalanmasını standart güç kaynakları pek bir şey yapamıyor maalesef. Bilginize...

on-line UPS olup olmadığını nasıl anlayacağım yine aynı UPS'ler çıkıyor

Hocam açıkcası anakart tarafında bende bir tık F/P istiyorum X570 bir tık daha iyi ama tomhawkla idare etmeyi planlıyorum.

Tomahawk F/P olarak harika ama ülkede ki fiyatlar ucuk olduğu için hicbiseyin F/P'si yok bence orası ayrı mevzu. Kasa olarak bence kesinlikle dediğimi almalısın hava akımı konusunda harikadır. Malzeme kalitesi olarak da çok iyidir.
Ek düzenleme: Araştırdım ve Tomahawk VRM ve MOSFET soğutucu olarak daha kaliteli ve daha çok F/P'dir.
ASUS X570-E kozmetik, Tomahawk performans için daha iyidir.
Ayriyeten overclock yapmayacaksanız X570'e ihtiyacınız yoktur. X570 yerine ekran kartı stoğu bekleyip daha iyi bir ekran kartı ve kalitei bir B-550 yeterli olacaktır.

Son düzenleme:

Online UPS'ler sürekli olarak akımı kendi devrelerinden geçirir. Şebeke elektriğini stabil tutabilmek için 230V ±1 şeklinde akım gönderir. Sistem sürekli olarak giden akımı sabit tutar. Diğer UPS'ler ise sadece akım 200V altına indiğinde veya tamamen kesildiğinde devreye girer, oluşan volatil akımı kontrol edemezler. Fiyatları zaten çok pahalı hocam, o paraya sisteme yatırım yaparsanız daha iyi olabilir diye düşünüyorum. Elektrik kesintisi içinse sadece 1kva standart bir şey alın 10-15 dakka tutar en azından. Ben işimi garantiye alayım diyorsanız hem online hem kaliteli hem de uygunu

Yalnız boşta bile fan sesi çıkardıklarını unutmayın :) Ben alıştım artık ninni geliyor.

Son düzenleme:
Bende arkadaşa katılıyorum. UPS yerine voltaj regülatörlü priz alabilirsiniz bende öyle kullanıyorum. Belkin ürünlerini beğeniyorum bir göz atabilirsiniz.
8'li belkin akım korumalı prize bakabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı