R5 5600X sistem Valorant oynarken yan ekranda yayın açık olduğunda oyun kasıyor

spoZusician

Hectopat
RAM
2x8 GB 3000 Mhz Cl 15
Ekran kartı
MSI GAMING X GTX 1050Ti
Anakart
ASUS TUF X470 PLUS GAMING
İşlemci
Ryzen 5 5600X
Arkadaşlar öncelikle iyi forumlar. İşlemcim Ryzen 5 5600X ve Scythe fuma 2 soğutucusuyla kullanıyorum. Ana ekranım 240Hz, yan ekranımda herhangi bir yayın açık olmadığında Valorant oynarken 300-500 arası FPS alıyorum ve sıkıntısız kasmasız oynayabiliyorum fakat yan ekranımda(60 Hz) mesela bir izlemelik herhangi bir Twitch yayını açık olsun. Oyunda anında FPS'im aşırı dalgalanıyor ve FPS mesela 280'lerde ama oyun kasıyor ekran Hertz'imin yani FPS 240'ın altına düşmemesine rağmen oyun kasıyor. Fareyi çevirirken kasma çok rahat hissediliyor. Yani işlemcimde mi sıkıntı var yoksa 5600X'lerde böyle bir sorun mu var veya monitörlerim arası Hz çok fazla olduğu için mi böyle sorun oluyor?

Son düzenleme:
Arkadaşlar öncelikle iyi forumlar. İşlemcim Ryzen 5 5600X ve Scythe fuma 2 soğutucusuyla kullanıyorum. Ana ekranım 240Hz, yan ekranımda herhangi bir yayın açık olmadığında Valorant oynarken 300-500 arası FPS alıyorum ve sıkıntısız kasmasız oynayabiliyorum fakat yan ekranımda(60 Hz) mesela bir Twitch yayını açık(izlemek için) olsun. Oyunda anında FPS'im aşırı dalgalanıyor ve FPS mesela 280'lerde ama oyun kasıyor ekran Hertz'imin yani FPS 240'ın altına düşmemesine rağmen oyun kasıyor. Fareyi çevirirken kasma çok rahat hissediliyor. Yani işlemcimde mi sıkıntı var yoksa 5600X'lerde böyle bir sorun mu var veya monitörlerim arası Hz çok fazla olduğu için mi böyle sorun oluyor?

Sistem yayın için yetersiz bence.

Geri
Yukarı