R5 5600X sistemde 2667 MHz RAM değiştirilmeli mi?

RAM frekansı oyunlara fazla etki etmez. Çok az FPS artar. Bence masrafa gerek yok. 2400, 3600, 4000 MHz testleri yapılmış videoyu göstereyim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yanlış demiş. Baya fark olur. Elindeki RAM'lerin frekansini manuel olarak yukseltmeyi deneyebilirsin.
Yani en az 3600 mhz mi yapmalıyım. Extra olarak 16gb ramı 32gb 3600mhz yapsam nasıl olur peki.

RAM frekansı oyunlara fazla etki etmez. Çok az FPS artar. Bence masrafa gerek yok. 2400, 3600, 4000 MHz testleri yapılmış videoyu göstereyim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Evet bu tarz videolar izlemiştim bende çok az fps farkı görmüştüm. Konuştuğum kişiler genellikle masrafa gerek olmadığını söylediler.

Yerinizde olsam bu videodan sonra almazdım.

Geri
Yukarı