Çözüldü R5 5600X sistemde GTA 5 kasıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Makaleler
4
Selam dostlar, GTA 5'in bu sistemde kasması imkansız bildiğim kadarıyla fakat FPS düşmesi yiyorum. Nasıl çözebilirim?
  • NVIDIA 3070 ekran kartı.
  • AMD 5600X işlemci.
  • 16 GB, 3600MHz RAM.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Selam dostlar, GTA 5'in bu sistemde kasması imkansız bildiğim kadarıyla fakat FPS düşmesi yiyorum. Nasıl çözebilirim?
  • AMD 5600X işlemci.
  • 16 GB, 3600MHz RAM.
Muhtemelen oyun motoru kaynaklı, eğer FPS'iniz 160'ları geçiyorsa oyun motoru dolayısıyla FPS drop oluşuyor. DSR ile Çözünürlüğü artırmayı, VSync açmayı vesaire deneyebilirsiniz, FPS 100-140'lara düştüğü zaman düzelecektir.
  • AMD 5600X işlemci.
  • 16 GB, 3600MHz RAM.
Muhtemelen oyun motoru kaynaklı, eğer FPS'iniz 160'ları geçiyorsa oyun motoru dolayısıyla FPS drop oluşuyor. DSR ile Çözünürlüğü artırmayı, VSync açmayı vesaire deneyebilirsiniz, FPS 100-140'lara düştüğü zaman düzelecektir.

Çözüm

Geçiyor. Deniyeyim hemen.

Isı değerleri ne?

İşlemci en fazla 70. Ekran kartı ekran kartı 50'ye ulaşmıyor bile.

Muhtemelen oyun motoru kaynaklı, eğer FPS'iniz 160'ları geçiyorsa oyun motoru dolayısıyla FPS düşmesi oluşuyor. DSR ile Çözünürlüğü artırmayı, V-Sync açmayı vesaire deneyebilirsiniz, FPS 100-140'lara düştüğü zaman düzelecektir.

V-Sync Açtığım anda düzeldi çok teşekkür ederim.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı