Ryzen 5 5600X sistemde GTA çok fazla kasıyor

İşletim sistemi
Windows 11
@Wossie açıkçası benim varsayımım stok soğutucusu olduğu için işlemcisi ısınıyor ve GHz kısıyor. O ekran kartı ile de 1080p oynuyorsa drop yemesi çok doğal zaten.

Hocam arkadaş bir gelişmeleri yazsın düzeldi mi veya düzelmedimi tarzında. Ona göre sorunun detayına ineriz oyun motorunun zaten sıkıntılı olması ve belirli bir FPS'ten sonrasını kaldıramadığı için pek sanmıyorum stok soğutucuyla alakalı olduğunu yine de ihtimaller arasında. Sıcaklık değerleri vs. paylaşılmamış bizim tahmin etmemiz gerekiyor herhalde. :D

Arkadaş monitör Hz'sini belirtmediği için tam yorum yapamıyorum. Dediğiniz gibi eğer 165Hz ve üstünü geçiyorsa V-Sync işe yaramayabilir. Diğer bir çözüm yolu olarak ayarları daha da yükseğe çekmek ya da sanal çözünürlük oluşturarak 2K çözünürlükte oynaması lazım.
V-Sync aktif hale getirdim ve sorun çözüldü 0 drop ile oynuyorum, teşekkürler tekrardan.

@oyun_bağımlısı
sistem yeni olmasına rağmen oyunda çok fazla drop var bu sistemi kullanan arkadaşlar rica etsem oyunda kullandığınız ayarları atar mısınız? şimdiden teşekkürler.
arkadaşlar V-Sync aktif hale getirince problem çözüldü herkese teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı