Ryzen 5 5600X sistemde GTA çok fazla kasıyor

İşletim sistemi
Windows 11
Ekran kartı
radeon rx 6800xt
İşlemci
amd ryzen 5 5600x
sistem yeni olmasına rağmen oyunda çok fazla drop var bu sistemi kullanan arkadaşlar rica etsem oyunda kullandığınız ayarları atar mısınız? şimdiden teşekkürler.

Oyun motoru belirli bir fpsten sonrasını kaldıramıyor ve drop giriyor. VSYNC aktif hale getirip tekrar deneyin. Ben bu şekilde çözmüştüm.
vSync aktif halde olsa bile eğer 165 Hz yada üstü bir ekrana sahipse yine de drop girmeye devam eder çünkü sabitlediği FPS değeri ekran tazeleme hızıyla aynı değerde olacaktır. Adrenalin ile FPS'i 130 civarına sabitlemekte fayda var.

V-Sync aktif halde olsa bile eğer 165 Hz ya da üstü bir ekrana sahipse yine de drop girmeye devam eder çünkü sabitlediği FPS değeri ekran tazeleme hızıyla aynı değerde olacaktır. Adrenalin ile FPS'i 130 civarına sabitlemekte fayda var.

Arkadaş monitör Hz'sini belirtmediği için tam yorum yapamıyorum. Dediğiniz gibi eğer 165Hz ve üstünü geçiyorsa V-Sync işe yaramayabilir. Diğer bir çözüm yolu olarak ayarları daha da yükseğe çekmek ya da sanal çözünürlük oluşturarak 2K çözünürlükte oynaması lazım.

Yeni konular

Geri
Yukarı