R5 5600X sistemde No Signal

hdcinar

Picopat
Daha fazla  
Herkese merhaba, askerden bugün döndüm. Askerdeyken parçalarını aldığım bilgisayarı topladım. Nere de hata yaptım bilmiyorum ama aldığım hatalar şöyle;

* Bilgisayarı açıyorum açtığım an bütün fanlara güç geliyor ama 1 sn sonra, sonradan eklediğim egzoz fanın ne ışığı yanıyor ne de fanları dönüyor. Kasayla beraber gelen on paneldeki orta fan ise sadece RGB'si yanıyor dönmüyor.

* Bilgisayarı açtığımda no Signal hatası alıyorum. Anakart, RAM, ekran kartı hepsinin ışıkları yanıyor, işlemcinin fanı dönüyor.

Sistem özellikleri.
ROG STRIX B550-A
Corsair Vengeance RGB Pro 8X2.
Sharkoon wpm 750W Gold Zero +80
ROG STRIX GTX 980.
R5 5600X.
Corsair iCUE 220t RGB.

Son düzenleyen: Moderatör:
BIOS sürümünüz nedir? Version 1004 veya yukarısı olması gerekmekte. Eğer hiç BIOS güncellemesi yapmadıysanız BIOS flashback kullanarak BIOS güncellemesi yapın. Ardından tekrar deneyin.

BIOS flashback:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

BETA olmayan en son BIOS sürüm dosyanız (Version 2006):

NOT: USB belleğinizi biçimlendirirken "Rufus" programından yararlanmanızı öneririm. Bazı durumlarda programsız biçimlendirdiğinizde dosyayı görmüyor sistem. "Rufus" programı ile daha garanti olur yani.

Hocam BIOS güncellenmesi gerekmekte.

BIOS sürümünüz nedir? Version 1004 veya yukarısı olması gerekmekte. Eğer hiç BIOS güncellemesi yapmadıysanız BIOS flashback kullanarak BIOS güncellemesi yapın. Ardından tekrar deneyin.

BIOS flashback:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

BETA olmayan en son BIOS sürüm dosyanız (Version 2006):

NOT: USB belleğinizi biçimlendirirken "Rufus" programından yararlanmanızı öneririm. Bazı durumlarda programsız biçimlendirdiğinizde dosyayı görmüyor sistem. "Rufus" programı ile daha garanti olur yani.

Anakartınız kutudan çıktığı haliyle 5600X'i desteklemiyor BIOS güncellemesi yapmadan. Çalıştırmak için BIOS güncellemeniz gerek.

BIOS'u güncellediniz mi BIOS flashback ile?

Yanıtlar için sağ olun yarın deneyeceğim BIOS flashback yapmayı
Konu kitlenebilir BIOS Flashback'den sonra sorun düzelmiştir.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı