R5 5600X sisteme 3000 TL sıvı soğutma önerisi

kaç dereceleri görüyor?

Öncelikle konu dahilinde söylemek isterim ki başlıkta sıvı soğutma sorulmuş, bazı arkadaşlar ısrarla sıvı soğutma gerekli değil diye üstelemiş. Anlıyorum iyi bir kule soğutma yeterli olabilir bu işlemci için fakat günümüzde AIO sıvı soğutma sistemleri daha revaçta ve aralarında çok fiyat farkı olduğunu düşünmüyorum.

Yine konu dahilinde 3000 TL bütçe belirtilmişken bırakın da konu sahibi düşünsün gerekli olup olmadığını.

Her neyse , işlemciyi OC yapmadım hiç , yük ve fan hız eğrisini %60 yük üzerinde tam performans kullanıyorum. Ses yapıyor evet ama kulaklık taktığım için duymuyorum. Tam yük altında maksimum 58 dereceyi gördüm işlemci üzerinde.

Çok kullanılan başka bir AIO Cooler Master ML240 da çok tercih ediliyor öneririm.

Silverstone PF240 da güzel bir seçenek, üzmeyecektir.

Corsair , MSI , NZXT , ASUS gibi ana üretici olmayan markalar biraz pahalı oluyor f/p olduklarını söyleyemem.

Konu sahibi sıvı soğutma sorduğu için dediklerinde haklısın ama aradaki fiayat farkı 2x den fazla(örneğin şu an Arctic duo 800 lira civarı) olduğu için insan yine de yazmak istiyor. Aynı işlemciyi kullandığımız için zamanında çok araştırma yapıp bildiklerimi paylaşmak istedim. Zaten günün sonunda konu sahibi kendisi için hangisi mantıklı ise onu tercih edecektir.

@desoild in önerdiği gibi Arctic LF2 240mm al arkana yaslan keyfini çıkar he tipini beğenmedim diyor isen SilverStone pf 240 al oda kalitelidir. Keyfinin sürersin 3K bile fazla gelir 240mm soğutuculara ama kaliteli olsun kafam rahat olsun diyorsan tekrardan bildireyim Arctic LF2 240mm veya SilverStone pf 240 al derim.

Geri
Yukarı