R5 5600X sisteme ekran kartı önerisi

Bütçe
8000 - 9000

Meraklı Kunduz

Picopat
Yer
Şanlıurfa
Daha fazla  
Arkadaşlar selamünaleyküm! Yeni bir PC toplamaya başladım ve işlemcimi seçtim sırada ise ekran kartı var.

- Bütün oyunları rahat ve akıcı şekilde oynatabilecek vb.

- Bir de F/P olursa iyi olur.

Not: 5600X değil 5600.

İşlemciyi satın almadıysanız eğer Intel i5 12400f daha iyi performans veren bir seçenek olacaktır. İşlemci seçiminizi tekrar gözden geçirin derim.

Nvidia tarafında o fiyat aralıklarında 3060-3060ti bulunabiliyor.

Son düzenleme:
İşlemciyi satın almadıysanız eğer Intel i5 12400F daha iyi performans veren bir seçenek olacaktır. İşlemci seçiminizi tekrar gözden geçirin derim.

NVIDIA tarafında o fiyat aralıklarında 3060-3060 Ti bulunabiliyor.

Şu anlık işlemci almadım teşekkürler değerlendireceğim.

İşlemciyi satın almadıysanız eğer Intel i5 12400F daha iyi performans veren bir seçenek olacaktır. İşlemci seçiminizi tekrar gözden geçirin derim.

NVIDIA tarafında o fiyat aralıklarında 3060-3060 Ti bulunabiliyor.

Hocam işlemci konusunda Intel i5 12400F'nin daha ucuz olduğunu gördüm bu ikisinin karşılaştırması var mı? ( video gibi )

Son düzenleme:
Şu anlık işlemci almadım teşekkürler değerlendireceğim.
Makul bir öneri bu arada. 12. nesil işlemciler için anakartlar biraz pahalı, uyumlu soğutucu bulmak biraz daha zor ama DDR5 gibi geleceğin teknolojisini desteklemesi çok büyük avantaj.

Hocam işlemci konusunda Ryzen 5 5600'ün daha ucuz olduğunu gördüm bu ikisinin karşılaştırması var mı? ( video gibi )
3-4 fps kadar bir fark mevcut oyunlarda, fazla bir şey yok.

Makul bir öneri bu arada. 12. nesil işlemciler için anakartlar biraz pahalı, uyumlu soğutucu bulmak biraz daha zor ama DDR5 gibi geleceğin teknolojisini desteklemesi çok büyük avantaj.

3-4 FPS kadar bir fark mevcut oyunlarda, fazla bir şey yok.

Hocam o zaman Intel'i mi tercih etmeliyim çünkü Intel 1000TL daha ucuz bu parayı ekran kartı veya anakartına ekleyebilirim.

Yeni konular

Geri
Yukarı