R5 5600X soğutma önerisi

Bu bir tercih. Sıvı soğutma ile hava soğutma arasında bu işlemci için pek fark yok. Fakat sıvı soğutma ısıyı sıvı ile ilettiği için hava soğutmada olduğu gibi işlemciden emdiği ısıyı kasa içerisinde dağıtmaz, doğrudan radyatöre iletir ve radyatördeki fanlar vasıtasıyla dışarı atar. Kule tipi soğutmada kasanızın hava sirkülasyonu çok iyi olsa bile bu bahsettiğim durum ekran kartının sıcaklığını etkiler. Ben bizzat kule tipi soğutmadan sıvı soğutmaya geçtiğimde bu farkı gözlemledim. Sıvı soğutma hem daha şıktır hem de böyle bir avantajı vardır.
Söylediklerine kesinlikle katılıyorum. Bende tamamen aynı fikirdeyim. Ama kasamın üst paneli resmi sitesinde sıvı soğutma desteklemiyor. Bi şekilde takabilirsem takacağım ama takamazsam ön panele dik şekilde takacağım. Sanırım bu durumun pek dezavantajı olmaz.
Önereceğin bir sıvı soğutma varmı?

Söylediklerine kesinlikle katılıyorum. Bende tamamen aynı fikirdeyim. Ama kasamın üst paneli resmi sitesinde sıvı soğutma desteklemiyor. Bi şekilde takabilirsem takacağım ama takamazsam ön panele dik şekilde takacağım. Sanırım bu durumun pek dezavantajı olmaz.
Önereceğin bir sıvı soğutma varmı?
2 yıl öncesine ait bir video.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

500 TL'ye edineceğiniz soğutucu ile soğutma sorununuz çözülür ve kalan 2000 TL'ye farklı bir ihtiyacınız karşılanır.

2 yıl öncesine ait bir video.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

500 TL'ye edineceğiniz soğutucu ile soğutma sorununuz çözülür ve kalan 2000 TL'ye farklı bir ihtiyacınız karşılanır.
500 tl lik hava soğutucu bence benim işimi görmez. Videoda geçen soğutucular min 800 tl civarında sanırım .

500 TL'lik hava soğutucu bence benim işimi görmez. Videoda geçen soğutucularmin 800 TL civarında sanırım.
Sanıyorum öncesinde yazdıklarımı okumuyorsunuz?

Yapısal olarak aynı ürünler. Konudaki yorumumda da size bundan bahsettim. Rahatça soğutulacak bir işlemci için uçuk ödemeler yapmak makul değil.

Sanıyorum öncesinde yazdıklarımı okumuyorsunuz?

Yapısal olarak aynı ürünler. Konudaki yorumumda da size bundan bahsettim. Rahatça soğutulacak bir işlemci için uçuk ödemeler yapmak makul değil.
Performax Gaming PERFAN-120-H Hava Cpu Soğutucu

Doğru ürün için bakıyorum değil mi ?

Bu
Doğru ürüne bakıyorsunuz ama Hepsiburada'dan alarak ekstra ödeme yapmayın. Size satıcının sitesini sundum. Daha ucuza geliyor.
Bu ürün için çok teşekkür ediyorum.
Sizden sıvı soğutucu önerisi de alabilir miyim?
Gerek olmadığını biliyorum ama yine de önerinizi merak ediyorum

Bu

Bu ürün için çok teşekkür ediyorum.
Sizden sıvı soğutucu önerisi de alabilir miyim?
Gerek olmadığını biliyorum ama yine de önerinizi merak ediyorum
Yine konu içerisinde paylaşmıştım. 😅

Yine konu içerisinde paylaşmıştım. 😅

Evet unutmuşum kusura bakmayın.
Burada ki inceleme de radyatör kalınlığı 27 mm olarak verilmiş ama fan kalınlıkları hakkında bir bilgi göremedim. İngilizcem pek olmadığı için yazılanları da anlayamadım.
Siz fan kalınlıkları hakkın da bir bilgiye sahip misiniz ?

Geri
Yukarı