R5 5600X stok fanda cızırtı sesi

Sorunun stok soğutucudan olduğuna eminsen evet gider. Bunu alabilirsin:

Not: Fanı yağlamakta sorunu çözebilir.
Bende bu çözümü düşünüyorum, fan yuvanın içinde aşağı düşmüşse hafif sürtme yapıyor gibi.
@TheDexter27 5600X için stok fan limitlerde, bütçe varsa sıvı soğutma yada hava soğutma çözümlerine bakmanız yararınıza olur.

Bende bu çözümü düşünüyorum, fan yuvanın içinde aşağı düşmüşse hafif sürtme yapıyor gibi.
@TheDexter27 5600X için stok fan limitlerde, bütçe varsa sıvı soğutma ya da hava soğutma çözümlerine bakmanız yararınıza olur.

Cevaplarınız için çok teşekkür ederim bu hafta içinde bu hava soğutmayı almayı düşünüyorum (bütçem 1000TL kadar çıkabilir eğer daha da iyi bir soğutma varsa GT 301 kasaya sığan), tavsiye ettiğiniz termal macun var mı? İkisini birlikte almayı düşünüyorum ve kusura bakmayın bilgisayar işlerine yeniyim kurulumu nasıl olacak her şeyi sökmem gerekiyor mu yoksa gücü kesip GPU kaldırıp direk kasanın içinde kurulum yapılabiliyor mu?

Ürünü kaydettim kullandığım kasaya sığar değil mi? Bu AMD'nin stock fanını nasıl yağlayabilirim?
Kullandığım PSU'nın tam ismini buldum bu arada: ASUS TUF Gaming 750b 750W 80 Plus 135mm fanlı.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Bu tip videolar var. Yapması zor gibi. Özellikle işlemci soğutucusu için.

Bence soğutucu alman daha iyi olur. Gelecekte de kullanırsın.

Bu tip videolar var. Yapması zor gibi. Özellikle işlemci soğutucusu için.

Bence soğutucu alman daha iyi olur. Gelecekte de kullanırsın.

Uğraşınız için teşekkür ederim,
ID-COOLING SE-214-XT ARGB 4Pin PWM 120mm İşlemci Soğutucu
Ve
Thermal Grizzly Hydronaut 1gr 11.8W - Yüksek Performanslı Termal Macun
Siparişi verdim umarım sorunsuz kurabilirim ve bu rahatsız edici ses gider.

Soğutucunun yanından zaten macun geliyor.

Merhaba haklısın ben sadece gelen macunun o kadar iyi olmadığını duydum o yüzden bir macun aldım, bu arada fanı taktım aşırı gergin bir kurulum oldu ama umarım doğru yapmışımdır I scored 12 869 in Time Spy bu yan panel açıkken sonucu , birazdan kapalı halini de atacağım oyunlarla birlikte
HWiNFO64 v7.46-5110 - Sensör Durumu 18.05.2023 12_55_28.png

https://www.3dmark.com/spy/38592780 bu da panel kapalı iken

Son düzenleme:

Geri
Yukarı