R5 5600X Twitch'te Yayın Kasıyor

lysander

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Bilgisayar Mühendisi
Arkadaşlar herkese merhaba.

Yakın zamanda Twitch üzerinden OBS kullanarak yayın yapmaya başladım. Bazı oyunları akıcı şekilde yayınlayabilirken bazılarında problem ile karşılaşıyorum.
Problem yaşadığım oyunlar CS:GO ve Resident Evil Village. Sorun yaşamadan yayın yapabildiğim oyunlar ise DotA 2, Hearthstone, Oxygen Not Included.

Sistem özelliklerim;
  • İşlemci: Ryzen 5 5600X
  • Ekran Kartı: RTX 3080
  • RAM: 2x8GB 3200 MHz

İnternet hızlarım ise 100 Mb download, 10 Mb upload şeklinde.

Monitörlerim 2K çözünürlüğe sahip (2560x1440) ve oyunları da 2K çözünürlükte oynuyorum.
Yayın için genelde 4000 Bitrate seçiyorum. OBS üzerinden ayarlara baktığımda temel çözünürlük 2560*1440, çıkış çözünürlüğü ise 1920*1080 olarak görünüyor. Teorik olarak benim düşünceme göre internet hızım ya da donanımsal olarak donmalar yaşamamalıyım ama ne yaptıysam yayındaki kasmaların önüne geçemedim. Bilgili arkadaşlar yardımcı olabilirse çok sevinirim. Şimdiden herkese teşekkür ederim.

İşlemci önceliğini yükselt, olmadı 2K değilde 1080 oyna.

1620601189044.png

Oyunları 2K çözünürlükte oynamayın.

ekran kartınızda nvenc özelliği var bence birde ekran kartından yayın vermeyi deneyin bu konu hakkında nvidia resmi youtube sitesine çok net ve kolay şekilde vidyo yüklemiş bi göz atın derim
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı