R5 5600X ve GTX 1660 Super beraber kullanılır mı?

ismailkgtx

Centipat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba, ASUS TUF Gaming B450M-Plus II anakaratım var ve Ryzen 5 5600X alıp BIOS güncellemesi ile kullanmayı düşünüyorum. Ama burada aklımı kurcalayan şey ise MSI GTX 1660 Super ekran kartı alacak olmam maalesef bütçe yüzünden RTX 3060 gibi ekran kartına param yetmiyor ama 7 8 aya ekran kartımı yükseltebilirm. Şu anlık GTX 1660 Super ekran kartı R5 5600X için herhangi bir sıkıntı çıkartır mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben R5 5600X + GTX 1650S kullanıyorum bir problem yaşamıyorum. Çevremde herkes işlemci darboğazı yaşarsın vb. vb. Gibi boş hikayeler anlatıyor ama işlemci darboğazı nedir doğru, kesin ve net bir bilgi paylaşmıyorlar. Bende işlemci darboğazı muhabbetine kesinlikle inanmıyorum. Muhtemelen seninde kafanı bu karıştırıyor.

Son düzenleme:
Ben R5 5600X + GTX 1650S kullanıyorum bir problem yaşamıyorum. Çevremde herkes işlemci darboğazı yaşarsın vb. vb. Gibi boş hikayeler anlatıyor ama işlemci darboğazı nedir doğru kesin ve net bir bilgi paylaşmıyorlar. Bende işlemci darboğazı muhabbetine kesinlikle inanmıyorum. Muhtemelen seninde kafanı bu karıştırıyor.
Hocam işlemci yüksek olup ekran kartı düşük olursa darboğaz olmaz zaten tam tersi olursa darboğaz olur.

Hocam işlemci yüksek olup ekran kartı düşük olursa darboğaz olmaz zaten tam tersi olursa darboğaz olur.

Tamam bunu ben de biliyorum bana yüksek işlemci, düşük ekran kartı darboğaz yapar diye laf yapıp kaynak belirtmeyen insanlar olduğunu ve bu arkadaşında benzer insanlar tarafından kafasının karıştırıldığını düşündüğüm için öyle bir yorum yazdım.

Ben R5 5600X + GTX 1650S kullanıyorum bir problem yaşamıyorum. Çevremde herkes işlemci darboğazı yaşarsın vb. vb. Gibi boş hikayeler anlatıyor ama işlemci darboğazı nedir doğru, kesin ve net bir bilgi paylaşmıyorlar. Bende işlemci darboğazı muhabbetine kesinlikle inanmıyorum. Muhtemelen seninde kafanı bu karıştırıyor.

Bende 5600 ile RX570 kullanıyorum ama ileride değiştireceğim.

Yeni konular

Geri
Yukarı