R5 5600X ve RTX 3060 sistem önerisi

RueXless

Centipat
RTX 3060, Ryzen 5 5600X, hava soğutuculu ve Wi-Fi desteği bulunan bir anakartı olan sistem arıyorum. Öneri yapabilir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bütçe? Kullanım amacı? Bunları bilmeden öneri yapamam.
Bütçeden yana sorun yok her tür fiyattan önerebilirsiniz sadece en uygun fiyat olmasında ve istediğim parçaların bulunmasında fayda var genel olarak oyun için kullanılacak bir de yayın vesayre render ve oc yapmayacağım.

Bütçe? Kullanım amacı? Bunları bilmeden öneri yapamam.
Ha bir de özelleştirilebilir hazır sistem olursa çok iyi olur

@RueXless 5600 ile 3060 hazır sistem yok gibi şuanda. Toplama bir sistem çok daha mantıklı olur aslında. Bu arada en azından cebimden maksimum şu kadar çıkar falan dersen daha nefes aldırıcı öneriler yaparız. Bütçe 15-16K ise önerim 12100F + 6700 XT sistem toplaman olur. Yok cebimden daha fazla para çıkar dersen başka alternatiflere bakarız.

@RueXless 5600 ile 3060 hazır sistem yok gibi şuanda. Toplama bir sistem çok daha mantıklı olur aslında. Bu arada en azından cebimden maksimum şu kadar çıkar falan dersen daha nefes aldırıcı öneriler yaparız. Bütçe 15-16K ise önerim 12100F + 6700 XT sistem toplaman olur. Yok cebimden daha fazla para çıkar dersen başka alternatiflere bakarız.
Ekimpanlarla beraber 32k civarı, 1 tb m2 ssd ve 1 tb hdd düşünüyorum ekran kartı ve işlemci dediğim gibi,anakart olarak b550m plus wifi II ve Monitor olarak aoc 24g2u düşünüyorum

Kasa olarak corsair spec delta 650w hoş gibi,ekran kartı çift fan ve kasa sirkulasyonu ile fazla ısınacağını düşünmüyorum,işlemcide ise iyi termal macun ve darkflash darkair fan...

@RueXless Güzel bütçe. Bu bütçede 3080'li bir sistem bile toplanır. Eğer AMD'de tercih ederim dersen 6900 XT bakabilirsin. Öncelikle bunu bilmemiz gerek. Ekran kartı konusunda tercihin AMD mi NVIDIA mı? 6900 XT, 3090'a yakın oyun performansı sergiler ve 3080'den daha ucuz bir kart.
Screenshot_20220621-102109~2.png

Bu bütçede düşündüğün sistem berbat ötesi.

@RueXless Güzel bütçe. Bu bütçede 3080'li bir sistem bile toplanır. Eğer AMD'de tercih ederim dersen 6900 XT bakabilirsin. Öncelikle bunu bilmemiz gerek. Ekran kartı konusunda tercihin AMD mi NVIDIA mı? 6900 XT, 3090'a yakın oyun performansı sergiler ve 3080'den daha ucuz bir kart.
Eki Görüntüle 1426467
Peki sence 3060 ve 5600x sistem istediğim koşullarla beraber kaça mâl olur? Bu arada pc yi baştan aşağıya kurabilme kabiliyetine sahip değilim mümkünse montajlı gelmesi benim için çok daha iyi olacaktır

Eki Görüntüle 1426467
Nvidia bu arada

@RueXless Şunu topla o zaman. Hazır sistemler senin istediğin kriterlerde pek avantajlı değil. Monitör dahil 20K civarına geliyor.
2 adet;
Toplama işi basit. YT'de tonla video var. Toplarsın kendin. En kötü gözetimin altında birine toplatırsın.

Yeni konular

Geri
Yukarı