R5 5600X ve RTX 3070 sistem oyun ve yayın için nasıl?

Yanlış bilgi
Sıvı soğutmaya lüzum yoktu ve 5600X'e de. 5600X ile 5600 arasında birkaç FPS fark var ama 5600X ile arasında çok fazla fiyat farkı var. 4060 sistem alsan bile daha iyiydi.

1. Havadan gelen sıvı sogutma düşeş gelmiş, 20 bin diyoruz?
2. R5 5600 diyorsun, R5 5600X'i o zaman insanları keklik yerine koyarak mı çıkarttılar? :)
3. RTX 4060'ın RTX 3060'dan bile oranları düsük, sadece DLSS destegi var. Peki Knight'da kullanılıyor mu? Yok!
4. 20 bine sivi sogutmalı, saglam bir guc kaynaklı RTX 4060 madem oluyor yolla buraya bir bakalım biz de.
Beklemekteyim. Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
5600 diyorsun 5600X i o zaman insanları keklik yerine koyarak mı çıkarttılar?
İlk 5600X çıktı, sonra 5600 çıktı. 5600 çıktıktan sonra bir önemi kalmadı 5600X'in.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
4060 3060'dan bile oranları düsük sadece DLSS destegi var peki Knight'da kullanılıyor mu? Yok!
Kanıtlamazsan yanlış bilgi olarak raporlayacağım. DLSS 3'ün, FG'nin ve Optik Doku Akışı'nın önemini bilmiyorsun gibi. MSI'ın sıvı soğutmaları bayağı dandik bu arada. Sıvı soğutmaları da bir şey zannetme. Çoğu kule tipiyle performansları aynı. Bir marifet değil sıvı soğutmalı sistem almak.
Bak, DDR5 sistem var o fiyata. RX 7600 ise, RTX 4060'ın rakibidir.
Biraz daha çıkılırsa;

İlk 5600X çıktı, sonra 5600 çıktı. 5600 çıktıktan sonra bir önemi kalmadı 5600X'in.

Kanıtlamazsan yanlış bilgi olarak raporlayacağım. DLSS 3'ün, Fg'nin ve optik doku akışı'nın önemini bilmiyorsun gibi. MSI'ın sıvı soğutmaları bayağı dandik bu arada. Sıvı soğutmaları da bir şey zannetme. Çoğu kule tipiyle performansları aynı. Bir marifet değil sıvı soğutmalı sistem almak.
Bak, DDR5 sistem var o fiyata. RX 7600 ise, RTX 4060'ın rakibidir.
Biraz daha çıkılırsa;

1. Anakartlara gel, 450 :)
2. AMD sevmiyorum dostum.
3. Hani göremiyorum sıvı soğutmalı veya kule tipli bir sistem? Hepsi bomboş öyle kıyı da köşedeki sistemler :)
4. Açıklamama gerek var mı? 3-5 video izle anlatıyorlar sistemden anlayanlar. RTX 4060'larda oranlar düşürülmüş yani güçsüzleştirmiş artı olarak DLSS özellikleri olunca tabii oradan +lara uğramış :)

1. Anakartlara gel, 450 :)
PCIe 3.0 SSD taktığın için pek önemi yok.
2. AMD sevmiyorum dostum.
Bu senin sorunun, AMD'nin değil. Kronik sorun vs. bulunmuyor. :D
3. Hani göremiyorum sıvı soğutmalı veya kule tipli bir sistem? Hepsi bomboş öyle kıyıda köşedeki sistemler.
Kıyıdaki köşedeki sistem diye bir şey yok. Zaten stok fan bile 85'i geçirmiyor genelde ama çok tedirginsen AG400 alabilirsin. Hatta 500-600 TL'lik ID-Cooling soğutucular bile iş görür.
4. Açıklamama gerek var mı? 3-5 video izle anlatıyorlar sistemden anlayanlar. RTX 4060'larda oranlar düşürülmüş yani güçsüzleştirmiş artı olarak DLSS özellikleri olunca tabii oradan +lara uğramış.:)
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Aynen, düşürmüşler. Bir de DLSS 3 açılmamış hali bu 4060'ın. DLSS 3.0 ile 2 kat fark atıyor bazı oyunlarda.

Sertifika kaliteyi ifade etmez, verimliliği ifade eder. Patlayan PSU'lar var Gold sertifikalı olup. :D Attığım sistemlerdeki bütün PSU'lar gayet kalitelidir.

PCI-e 3.0 SSD taktığın için pek önemi yok.

Kıyıdaki köşedeki sistem diye bir şey yok. Zaten stok fan bile 85'i geçirmiyor genelde ama çok tedirginsen AG400 alabilirsin. Hatta 500-600 TL'lik ID-Cooling soğutucular bile iş görür.

Aynen, düşürmüşler. Bir de DLSS 3 açılmamış hali bu 4060'ın. DLSS 3.0 ile 2 kat fark atıyor bazı oyunlarda.

Sertifika kaliteyi ifade etmez, verimliliği ifade eder. Patlayan PSU'lar var Gold sertifikalı olup. :D attığım sistemlerdeki bütün PSU'lar gayet kalitelidir.

Kalitesiz boş şeyler atıp burada zoruna gider gibi karalamaya çalışmışsın ama umarım seninde olur bir bilgisayarın dostum hadi şimdi ağlamalarını kes kıskanmayı bırak.

Yalnız konu sahibi 3070 li bir sistem almış.
PCIe 3.0 SSD taktığın için pek önemi yok.

Sertifika kaliteyi ifade etmez, verimliliği ifade eder. Patlayan PSU'lar var Gold sertifikalı olup. :D Attığım sistemlerdeki bütün PSU'lar gayet kalitelidir.

Geri
Yukarı