R5 5600X ve RTX 3070 sistemde görüntü gelmiyor

Yusuf178

Kilopat
Call of Duty'nin yeni oyununun 3 gunlugune bedava olduğunu gorup indirdim. Keske indirmez olaydim... İlk maçımda oyuna girdim ve ilk ölüşümden sonra siyah ekranda takili kaldim. Arkadan sesler gelmeye devam ediyordu ve Alt+Tab ve alt+F4 tuslarini denedim fakat calismadi. Daha sonra bilgisayari resetleyeyim dedim ve reset tusuna bastim ve bilgisayar siyah ekranda stuck bir sekilde kaldi. Ne yapacagimi bilmiyorum. RAM'leri sokup eski RAM'lerimi takmayi denedim ama yine hiçbir şey fark ettirmedi.
Sistemim:
RTX 3070
R5 5600X
Cooler Master 750W PSU
32 GB RAM
B550-A Pro anakart
Ekran kartinin ve diger tum parcalarin isiklari yaniyor. Fakat yine de koku olmamasina ragmen ve isiklarin yaniyor olmasina ragmen ekran kartinin yanmis olma ihtimali var midir acaba? Oyleyse durum cok kotu...

20211120_071545.jpg

20211120_071605.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Olabilir hocam, işlemciyi şansınız varsa başka bir bilgisayarda deneyin.

Genelde Ana kartın o ışıkları sorunu söylüyor. Ekran kartında bir şey olduğunu düşünmüyorum siz işini bilen birine götürün.
Kasayı dün bilgisayarcıya götürdüm ve az önce telefonum çaldı, bilgisayarın anakartında bir sorun olabilir dedi. Bios u sıfırlamayı denemiş ve yinede sonuç değişmemiş. Anakartın içine farklı bir bios yazıp atıcam dedi ve eğer o da çalışmaz ise anakart arızalı dedi. Benim anlamadığım anakart arızalı olsa bilgisayar fanları veya ışıkları çalışmıyor olmazmıydı?

Yeni konular

Geri
Yukarı