R5 5600X vs R7 5700X

Eklemek de fayda var . Eğer sadece oyun için düşünüyorsan %5 lik fark var aralarında. 5600 ile 5700x arasında sadece %5 'lik fark var. Oyun için alacaksan 5700x almanı tavsiye etmiyorum.

Arkadaşlar herkese öneriler için tekrar teşekkür ederim.
Eklemekte fayda var arkadaşın dediği gibi %80 oyun oynanacak %20 internette takılıp video izleme vs.

Arkadaşlar herkese öneriler için tekrar teşekkür ederim.
Eklemekte fayda var arkadaşın dediği gibi %80 oyun oynanacak %20 internette takılıp video izleme vs.
Şiddetle öneriyorum o kadar paralar verme oyun oynayacaksın zaten Rtx 2060'ı çok rahat besler. Gerçekten memnun kalırsın. 5900x kullanan birisi olarak söylüyorum. Hem çok uygun hemde 2060'ı çok güzel besleyecek kart başka neye bakacaksın ki zaten : )) Şimdiden hayırlı olsun diyebiliriz :)))

Şiddetle öneriyorum o kadar paralar verme oyun oynayacaksın zaten RTX 2060'ı çok rahat besler. Gerçekten memnun kalırsın. 5900X kullanan birisi olarak söylüyorum. Hem çok uygun hem de 2060'ı çok güzel besleyecek kart başka neye bakacaksın ki zaten: )) Şimdiden hayırlı olsun diyebiliriz :)))

Konuyu açan arkadaş ileri zaman da ekran kartını yükseltmek istese mesela 4070 alsa 5600 yine de iyi olur mu? (Arkadaşla benzer durumdayım bende.)

Eklemek de fayda var . Eğer sadece oyun için düşünüyorsan %5 lik fark var aralarında. 5600 ile 5700x arasında sadece %5 'lik fark var. Oyun için alacaksan 5700x almanı tavsiye etmiyorum.

Konuyu açan arkadaş ileri zaman da ekran kartını yükseltmek istese mesela 4070 alsa 5600 yine de iyi olur mu? (Arkadaşla benzer durumdayım bende.)

Arkadaşın da dediği gibi 5700x veya 5600 aldığımızda ileride ekran kartı değişiminde örneğin 3080 veya 4000 serisine geçtiğimizde sıkıntı yaşar mıyız ?

Arkadaşın da dediği gibi 5700x veya 5600 aldığımızda ileride ekran kartı değişiminde örneğin 3080 veya 4000 serisine geçtiğimizde sıkıntı yaşar mıyız ?
4060Ti ve üzerini düşünenler R7 5700X altına bakmasın bence. Ben o sebepten R7 5700X aldım. Pişman değilim. Tavsiye ederim. 2 yılda bir upgrade yapıyorsanız tabiki önermiyorum. Ben 5+ yıl vadeli planladığım için bu yönde tercihimi kullandım.

4060 Ti ve üzerini düşünenler R7 5700X altına bakmasın bence. Ben o sebepten R7 5700X aldım. Pişman değilim. Tavsiye ederim. 2 yılda bir upgrade yapıyorsanız tabii ki önermiyorum. Ben 5+ yıl vadeli planladığım için bu yönde tercihimi kullandım.

R7 5700X ile şu anki sistemde yani RTX 2060 ile problem yaşar mıyım?
Amacım hem şu an bana problemsiz bir deneyim suanacak hem de ileride ekran kartında değişim yapığımda da bir sıkıntı yaşatmayacak bir işlemci almak.

R7 5700X ile şu anki sistemde yani RTX 2060 ile problem yaşar mıyım?
Amacım hem şu an bana problemsiz bir deneyim suanacak hem de ileride ekran kartında değişim yapığımda da bir sıkıntı yaşatmayacak bir işlemci almak.
Hocam sıkıntı yapması için hiçbir sebep yok. Bu soruları çok sormaya başladı insanlar. Çok şaşırıyorum.

4060Ti ve üzerini düşünenler R7 5700X altına bakmasın bence. Ben o sebepten R7 5700X aldım. Pişman değilim. Tavsiye ederim. 2 yılda bir upgrade yapıyorsanız tabiki önermiyorum. Ben 5+ yıl vadeli planladığım için bu yönde tercihimi kullandım.
Valorant için hangisi alınmalı hocam? Ekran kartımı 3060 Ti ve işlemci 5600 düşünüyorum?

Merhaba arkadaşlar,

Yeni bir işlemci alacağım sistemim için. Hem ileriye dönük hem de darboğaz yaşamayacağım bir işlemci seçmek istiyorum y. Ardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Şu anki sistemim:
Anakart: MSI B450M-A Pro Max
Ekran kartı: ASUS GeForce Dual RTX 2060 EVO OC 12 GB
Şu anki işlemcim: Ryzen 5 3400G.

Almayı düşündüğüm işlemciler:
Ryzen 5 5600X
Ryzen 7 5700X.
Şimdiden teşekkürler.
Oyun oynayacaksanız 5600x yeterli olur.

Geri
Yukarı