R5 5800H laptopta oyunlar dışında harici RTX 3060 kullanılmıyor

furkaneyuptozlu

Centipat
Daha fazla  
RAM
16 GB
Ekran kartı
RTX 3060
İşlemci
R5 5800H
Merhaba. Yıllardır harici monitör ile kullanıyorum. Kaldırma kararı aldım. Önceden boştayken bile ekran kartı kullanıyordu, uzun süredir düz kullanıyorum. Performans düşüşü olmaya başladı. YouTube gibi sitelerde kasma oluyor. Oyun zamanı ekran kartı devreye giriyor ama normal kullanımda girmiyor. Masaüstünde de hiç kullanmıyor ve bu performans düşüşü rahatsız ediyor. Bunu nasıl harici ekran kartına çekebilirim? Görev yöneticisinde ekran kartı kullanımı 0.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sanırım MUX switch'i açarak çözebilirsiniz bu problemi, yanlış anlamadıysam tabii. MUX switch'i açmak demek işlemcinizin entegre grafiğini devre dışı bırakmak demek. Yani direkt olarak her türlü işlemde harici ekran kartınız kullanılacak.

Her laptop'ta MUX switch olmuyor bu arada.

Lenovo Legion 5 kullanıcı mısınız? Eğer öyleyse,

MUX switch açmak için:

MUX switch ile alakalı birkaç uyarı ve bilgi:

Sanırım MUX Switch'i açarak çözebilirsiniz bu problemi, yanlış anlamadıysam tabii. MUX Switch'i açmak demek işlemcinizin entegre grafiğini devre dışı bırakmak demek. Yani direkt olarak her türlü işlemde harici ekran kartınız kullanılacak.

Her laptopta MUX Switch olmuyor bu arada.

Lenovo Legion 5 kullanıcı mısınız? Eğer öyleyse,

MUX Switch açmak için:

MUX Switch ile alakalı birkaç uyarı ve bilgi:

Hocam ürün ThinkBook biraz araştırdım MUX Switch yok sanırsam başka bir yolu var mıdır?

Yeni konular

Geri
Yukarı