R5 7500F için stok soğutma yeter mi?

Sharian

Hectopat
Yakında şu aşağıdaki sistemi almayı planlıyorum ve merak ettiğim bu sistemdeki Ryzen 5 7500F işlemcinin stok soğutucusu, bu kasa içerisinde kasanın havalandırmasını da hesaba katarak, yeterli midir tek başına? Genelde hikayeli oyunlar oynayacağım herhangi bir render, kod yazma vs olmayacak.

Ayrıca bu kasanın havalandırması nasıl güzel mi?

Eğer yeterli değilse sistemin sayfasında özelleştirme kısmında Cooler Master Masterliquid ML240L V2 RGB 240mm işlemci sıvı soğutucu var. Seçenekler arasından fiyat olarak bir tek bu uyuyor. Bu sıvı soğutma nasıldır alınır mı?

Başkasını söyleyince takıyorlar mı bilmiyorum ama eğer takıyorlarsa yine Gaming.Gen.TR'de satılan bu fiyata kadar başka bir sıvı soğutma önerebilir misiniz? Çünkü kendim takabileceğimi sanmıyorum ve o konuda da riske girmek istemiyorum.

Ya da böyle fiyat/performans ve benim kolayca takabileceğim bir soğutma seçeneği önerebilirseniz çok sevinirim.

7500f'i id cooling 225xt ile kullanmaya başladım. Mx-4 termal macun ile. Şu an boşta 50-55 arasında dolaşıyor. Occt testinde en fazla 81i gördü. Kasam msi forge 100m. Önde 2 egzozda 1 fan var. Stok soğutucu ile çok ısınabileceğini düşünüyorum, kule tipi soğutucu şart gibi görünüyor.

Kule tipi soğutucu yeterli bu işlemciye.

Peerless Assassin'i forumda birkaç yerde daha okudum da kendim monte edebilir miyim bunu takması kolay mıdır?

Stok fan ile kullanıyorum çoğu oyunda 85 derecelerde takılıyor. En fazla 91 dereceyi gördüm. Yüksek derecelerde takılsa bile 5GHz altına düşmüyor. Yine de kule tipi soğutucu alın.

Yakında şu aşağıdaki sistemi almayı planlıyorum ve merak ettiğim bu sistemdeki Ryzen 5 7500F işlemcinin stok soğutucusu, bu kasa içerisinde kasanın havalandırmasını da hesaba katarak, yeterli midir tek başına? Genelde hikayeli oyunlar oynayacağım herhangi bir render, kod yazma vs olmayacak.

Ayrıca bu kasanın havalandırması nasıl güzel mi?

Eğer yeterli değilse sistemin sayfasında özelleştirme kısmında Cooler Master Masterliquid ML240L V2 RGB 240mm işlemci sıvı soğutucu var. Seçenekler arasından fiyat olarak bir tek bu uyuyor. Bu sıvı soğutma nasıldır alınır mı?

Başkasını söyleyince takıyorlar mı bilmiyorum ama eğer takıyorlarsa yine Gaming.Gen.TR'de satılan bu fiyata kadar başka bir sıvı soğutma önerebilir misiniz? Çünkü kendim takabileceğimi sanmıyorum ve o konuda da riske girmek istemiyorum.

Ya da böyle fiyat/performans ve benim kolayca takabileceğim bir soğutma seçeneği önerebilirseniz çok sevinirim.
bende ki durum bu

Dosya Ekleri

• deg.jpg
    deg.jpg
    175,5 KB · Görüntüleme: 46
Kule tipi soğutucu yeterli bu işlemciye.

Hocam aynı işlemcili sistem dizeceğim sitede sıvı soğutma seçme zorunlu diğer bir ihtimal en ucuz soğutucuyu seçip satabilirim ama onlada ugraşmak istemiyorum açıkçası, aklımda Corsair H100 var 3000 civarına geliyor gereksiz mi olur dersiniz sıvı soğutma?

Geri
Yukarı