R5 7500F işlemci ile sıcaklık 60 dereceye ulaşıyor

GürcanY.

Hectopat
Yeni bir kasa topladım, gelen işlemciyi kontrol amaçlı Core Temp indirdiğimde ise karşılaştığım manzara işlemcimin 60* olmasaydı.
Sıvı soğutma bulunmakta (DeepCool LE500 240mm), İşlemcim AMD Ryzen 5 7500F
Sebebi nedir, iyi forumlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
60 derece ama nasıl bir durumda? Yükte ise soğutucunun işlemciyi iyi soğuttuğu anlamına gelir. Masaüstünde boş dururken 60 ise montajda veya ürünün kendisinde bir sorun olmalı.
Ya da kasanızın hava alışverişinde bir problem olduğunu da işaret edebilir.

Belirtmeyi unutmuşum masaüstünde herhangi bir yük bulunmuyorken 60* yi görüyor ve artmaya devam ettiğini gözlemliyorum.
60 derece ama nasıl bir durumda? Yükte ise soğutucunun işlemciyi iyi soğuttuğu anlamına gelir. Masaüstünde boş dururken 60 ise montajda veya ürünün kendisinde bir sorun olmalı.
Ya da kasanızın hava alışverişinde bir problem olduğunu da işaret edebilir.

Yükte değilken bu işlemcinin bu sıvı soğutmayla maksimum göreceği değer nedir bir bilginiz var mı acaba?

Belirtmeyi unutmuşum masaüstünde herhangi bir yük bulunmuyorken 60* yi görüyor ve artmaya devam ettiğini gözlemliyorum.

Yükte değilken bu işlemcinin bu sıvı soğutmayla maksimum göreceği değer nedir bir bilginiz var mı acaba?

Maksimum 45-50 derece civarında seyretmesi gerekir. Montajı kendin mi yaptın? Yükte değerler nasıl? Belki devir açmıyordur sıcaklıktan dolayı.

Maksimum 45-50 derece civarında seyretmesi gerekir. Montajı kendin mi yaptın? Yükte değerler nasıl? Belki devir açmıyordur sıcaklıktan dolayı.

Montajı kendim yapmadım montaj hazır geldi. FurMarK'den yük bindirmeyi denedim fakat 90*leri görünce kasmalar başlayınca korkudan kapattım. Başka türlü bir oyun vs. inik olmadığı için açıp test yapamıyorum.

Montajı kendim yapmadım montaj hazır geldi. FurMark'den yük bindirmeyi denedim fakat 90*leri görünce kasmalar başlayınca korkudan kapattım. Başka türlü bir oyun vs. inik olmadığı için açıp test yapamıyorum.

Kesinlike bir sorun var. Sıvı soğutucu etiketi sökülmemiş olabilir, bozuk olabilir.

Geri
Yukarı