R5 7500F RX 6650 XT vs i5 12400F RTX 4060

arless

Decapat
Daha fazla  

Bu sistemin i5 12400F yapılmış hali mi yoksa;

Bu sistem mi? İkisi de DDR5.

Son düzenleyen: Moderatör:

Bu sistemin i5 12400F yapılmış hali mi yoksa;

Bu sistem mi? İkisi de DDR5.
7500F daha mantıklı. İntel kısmında 14. nesil sonrası yeni sokete geçecekler. Ekran kartlarının ikisi de eşit güçte sayılır ama işlemci farkı kendini baya ön plana koyuyor. Sırf Nvidia demek için intel olanı almaya değmez.

7500F daha mantıklı. İntel kısmında 14. nesil sonrası yeni sokete geçecekler. Ekran kartlarının ikisi de eşit güçte sayılır ama işlemci farkı kendini baya ön plana koyuyor. Sırf Nvidia demek için intel olanı almaya değmez.
Nvidia gerek DLSS gerek RT teknolojisine sahip olması sebebiyle birinci tercihim. Malum ekonimiden dolayı alacağım sistemin beni yıllarca götürmesini ve herhangi bir sorun yaratmasını istemiyorum. Fakat olmadı 7500F'li sisteme yöneleceğim. Eğer 22.000 TL bandında DDR5 olan daha iyi bir sistem biliyorsanız önerilere açığım.

Nvidia gerek DLSS gerek RT teknolojisine sahip olması sebebiyle birinci tercihim. Malum ekonimiden dolayı alacağım sistemin beni yıllarca götürmesini ve herhangi bir sorun yaratmasını istemiyorum. Fakat olmadı 7500F'li sisteme yöneleceğim. Eğer 22.000 TL bandında DDR5 olan daha iyi bir sistem biliyorsanız önerilere açığım.
4060 zaten okadar güçlü bir kart değil. RT'yi açmayacağın bir kart ayrıca ikiside. RT olmasının bi anlamı yok. En azından sağlam işlemcili ve soket ömrü daha uzun olanı al en azından 2 sene sonra ekran kartı değiştirmeye kalkarsan işlemci yanından patlamazsın. 12400 şimdi bile darboğaz yaşatıyor Nvidia 70 serisi ile 5000 serisinde 5060 bile darboğaz yapacaktır.

Geri
Yukarı