R5 7500F RX 7800 XT için PSU önerisi

EfeKaan02

Hectopat
Merhaba, iki PSU arasında kaldım. Ses onemli değil, sistemi tamamen emanet edebilecegim guvenebilecegim akım koruması vs. en iyi olan ve iyi besleyecek PSU hangisi? Alternatif PSU'lar varsa onerebilirsiniz.

Ve 750 watt ilerisi için de yeterli mi?

Merhaba, iki PSU arasında kaldım. Ses onemli değil, sistemi tamamen emanet edebilecegim guvenebilecegim akım koruması vs. en iyi olan ve iyi besleyecek PSU hangisi? Alternatif PSU'lar varsa onerebilirsiniz.

Ve 750 watt ilerisi için de yeterli mi?

Kullandığın ekran kartının olduğu sistemlere minimum 700 watt öneriyorlar. Yani sen geleceğe yönelik istiyorsan çok abartmana gerek yok 800-850W Gold yeter muhtemelen. Çünkü teknoloji ilerledikçe ekran kartları daha az enerji çekmeye başlıyor.

Kullandığın ekran kartının olduğu sistemlere minimum 700 watt öneriyorlar. Yani sen geleceğe yönelik istiyorsan çok abartmana gerek yok 800-850W Gold yeter muhtemelen. Çünkü teknoloji ilerledikçe ekran kartları daha az enerji çekmeye başlıyor.
Kart maksimum yükte 280W bile çekmiyor.

550-600W bu sistem için yeter. 750W kaliteli bir PSU zaten fazla oluyor.

Kart maksimum yükte 280W bile çekmiyor.

550-600W bu sistem için yeter. 750W kaliteli bir PSU zaten fazla oluyor.

İçinde bulunduran sistemler dedim zaten hocam düzgün okursak sevinirim. Önerilen minmum 700'dü ve dediğim gibi gelecekte daha az çekecekleri için yüksek bir şey almasına gerek yok. Gelecekte O.C yaparsa diye 800 dedim.

İçinde bulunduran sistemler dedim zaten hocam düzgün okursak sevinirim. Önerilen minmum 700'dü ve dediğim gibi gelecekte daha az çekecekleri için yüksek bir şey almasına gerek yok. Gelecekte O.C yaparsa diye 800 dedim.
E ben 550-600W yeter dedim. Siz doğru okudunuz mu? 850W önerisi yapmışsınız. Konudaki ürünler 750W. Neden 850W alıyor o zaman?

Yukarıda bunlar yazmıyor mu? Yazıyor işte.

Aynı sisteme sahibim aşağıdaki PSU kullanıyorum Tier B gayet kalitelidir 750Wlik modeli de var ama aralarında çok bir fiyat farkı yoktu en son.
AMD 7800XT için min. 700W öneriyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı