R5 7500F sistem parçaları uyumlu mu?

Arda Şen

Picopat
Arkadaşlar en son PC'ye parça takarken RAM'in voltajı anakartı aştığı için PC çalışmamıştı. Bu gibi teknik sorunlar yaşar mıyım? Monitör çözünürlüğünün bir önemi var mı? Bir sorun fark ederseniz beni çok büyük dertten kurtarırsınız.

AMD Ryzen 5 7500F Altı Çekirdek 3.7 GHz Kutulu İşlemci Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe

https://www.akakce.com/anakart/en-u...-amd-am5-ddr5-micro-atx-fiyati,275991243.html

https://www.akakce.com/bilgisayar-k...garen-3-fanli-600-w-atx-fiyati,273542987.html

İşlemci ile uyumlu parçalar.
Ayrıca ram voltajı anakartı aştığı için sorununu anlamadım ama 1.30V-1.35V değerinde kullanılıyor genelde. Bu da herhangi bir sorun oluşturmamakta.

Monitör çözünürlüğü için 2k tercih ederdim ben.

Son düzenleme:
İşlemci ile uyumlu parçalar.
Ayrıca ram voltajı anakartı aştığı için sorununu anlamadım ama 1.30V-1.35V değerinde kullanılıyor genelde. Bu da herhangi bir sorun oluşturmamakta.

Monitör çözünürlüğü için 2k tercih ederdim ben.
Doğru söylüyorsunuz en ideali 2k ama ben galiba 1080p çözünürlüğe para vereceğim zaten 720p kullanıyordum.

Benim eski makine harbi eskiydi. Şu an anakartın kaça kadar desteklediğini hatırlamıyorum ama 1,35V takmıştım makine ötüp ötüp açılmamıştı. Sorunu anlamadım. Anakartla uyumlu hiç 1,30V üstü ram bulamadığımdan sorunun onunla alakalı olduğunu düşündüm. Anakartın markası Asus H81M-C'ydi.

Hocam 16 GB ram seçmişsiniz. Eğer onu alacaksanız 2 tane alın. Eğer 16 GB ram kullanacaksanız 2 adet 8 gb ram alın.

DDR 5 olunca pek fark etmiyor ama yine de garantiye alın derim.

Hocam 16 GB ram seçmişsiniz. Eğer onu alacaksanız 2 tane alın. Eğer 16 GB ram kullanacaksanız 2 adet 8 gb ram alın.

DDR 5 olunca pek fark etmiyor ama yine de garantiye alın derim.
2'li alınca daha pahalı oluyor sanki. çift kanal daha verimli olduğunu biliyorum, ilk etapta değil de sonrasında 32'ye tamamlayacağım onu.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı