Çözüldü R5 7500F sistem RDR 2'de 70 FPS veriyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

Quagmire

Picopat
Daha fazla  
RAM
DDR5 5200 MHz 16(8x2) GB RAM.
Ekran kartı
Galax RTX 4070 12 GB
Anakart
ASUS PRIME A620M-K
İşlemci
Ryzen 5 7500F.
Geçen RDR2 almıştım, yükledim açtım ancak istediğim performansı vermiyor gibi. İnternette oyun testi videolarında benim sistemin aynısında adamlar 120 FPS alıyor ben 70 80 de geziyorum. Ayarlar Ultra yüksek karışık oyun da 1080p.

Çözüm
Geçen RDR2 almıştım, yükledim açtım ancak istediğim performansı vermiyor gibi. İnternette oyun testi videolarında benim sistemin aynısında adamlar 120 FPS alıyor ben 70 80 de geziyorum. Ayarlar Ultra yüksek karışık oyun da 1080p.
Keskinlik, DLSS gibi ayarlar farklı olabilir. Kapsamlı olarak kıyasladınız mı?

Çözüm

Keskinliği bilmiyorum ama DLSS kapalı oynuyorum. Açınca görüntü biraz çamurlaşıyor 1080p dolayısıyla. Ancak FPS testlerinde zaten kalite moduna alıyorlar DLSS'yi. Çok fark olmaz herhalde dedim ama olacaksa 2K monitör alayım.

Keskinliği bilmiyorum ama DLSS kapalı oynuyorum. Açınca görüntü biraz çamurlaşıyor 1080p dolayısıyla. Ancak FPS testlerinde zaten kalite moduna alıyorlar DLSS'yi. Çok fark olmaz herhalde dedim ama olacaksa 2K monitör alayım.

Oyun içi oynanış yerine benchmark testlerine bakın, DLSS dahil tüm ayarlar birebir aynı olsun. Karşılaştırmayı tekrar yapın. Driver güncellemesi yaptınız mı bu arada?

Oyun içi oynanış yerine benchmark testlerine bakın, DLSS dahil tüm ayarlar birebir aynı olsun. Karşılaştırmayı tekrar yapın. Driver güncellemesi yaptınız mı bu arada?

Hocam DLSS açıp aynı ayarlarla denedim harbi fark varmış istediğim FPS'leri aldım teşekkürler :) bu arada resolution scale diye bir şey var onu açmışım FPS'nin yarısını götürüyormuş ondan herhalde.

Yeni konular

Geri
Yukarı