Çözüldü R5 7500F sistemde açılışta kilitlenme ve mavi ekran

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 11

naimceken

Hectopat
RAM
Patriot Viper Elite DDR5 6000mhz 16 gb cl42
SSD veya HDD modeli
HP Ex 950 1TB
Ekran kartı
Sapphire nitro+ Rx 7800 xt
Anakart
MSI B650m-p
İşlemci
Ryzen 5 7500f
Tüm Technopat'lara selam. Yeni topladığım DDR5 AMD sistemimde çok nadiren ilk açılışta kilitlenme yaşıyorum. Bir defa da Cyberpunk oyunundan attı beni cihaz reset attı kendine. Sıcaklık değerlerim normal (yük altında CPU ve GPU 60 dereceyi geçmiyor.). Yalnız bu durum 23.12.1 Update sonrası olunca ben de sebebi güncellemeye bağladım. Driver silip 23.11.1'e geri döndüm. Fakat geçenlerde de açılışta mavi ekran yedim. Sonra normal açıldı. Birkaç gündür sorunsuz gidiyor. Bu arada yeni yayınlanan MSI beta BIOS'a geçtim. Sizce muhtemel sorun neden kaynaklıdır. RAM testini hem Windows hem Memtest86 ile yaptım. Sıfır hata. SSD sağlığı %99. Windows yeni kuruldu. Virüs tarama yaptım, sıfır tehdit. Bir RAM siparişi daha verdim. Önce birlikte, mavi ekran yersem tekrar, tek tek kullanıp bir deneyeceğim bakalım. Konu hakkında bilgisi olan varsa ve beni aydınlatabilirse çok sevinirim. Herkese iyi Sosyaller.

Minidump URL:

Sistemim:
Anakart MSI B650M p.
İşlemci Ryzen 5 7500F.
Soğutucu ID-Cooling SE 214XT.
RAM Patriot Viper Elite DDR5 16 GB 6000MHz CL42.
SSD HP ex 950 1TB.
Ekran kartı Sapphire Nitro+ 7800XT.
Kasa Vento vg 20al.
PSU FSP Hydro k Pro 750W.

Çözüm
Mcr her zaman açık kullanıyorum zaten. Aksi takdirde açılış süresi çok uzuyor. Olay dosyasını inceleyebildiniz mi? Bir sıkıntı görünüyor mu? Perf diag logger hatası gösteriyor. Neyse artık bu hata?

Gözüme çarpan display hatası oldu HDR ile ilgili.

3 hata var;
Realtek internet sürücünde hata var ya da kullandığın aygıt(?) sıkıntılı.
Windows DLL konularında sıkıntı yaşıyor. Bu rehbere bak: Rehber: Eksik ve bozuk SYS dosyalarını onarmak
Diğeri de Display hatası. Ekran kartının grafikleriyle ilgili herhangi bir oynama yaptın mı?

Geri
Yukarı