R5 7500F stok fan ile kullanılır mı?

Hocam sistemi aldıysanız stok soğutucu ile aldığınız sıcaklık değerlerini söyler misiniz?

7500F'i 1 ay kadar stok soğutucu ile kullandım. Sıcaklık ortalaması genelde 75-85 arasında oluyor. Bazı oyunlarda 90-95 civarına kadar yükseliyor. Ayrıca sıcaklıktan kaynaklı çok drop yiyordum ben. Kesinlike bu işlemci stok soğutculu ile kullanılmamalı. 1000-1500TL verip düzgün bir soğutucu alınmalı.

7500F'i 1 ay kadar stok soğutucu ile kullandım. Sıcaklık ortalaması genelde 75-85 arasında oluyor. Bazı oyunlarda 90-95 civarına kadar yükseliyor. Ayrıca sıcaklıktan kaynaklı çok drop yiyordum ben. Kesinlike bu işlemci stok soğutculu ile kullanılmamalı. 1000-1500TL verip düzgün bir soğutucu alınmalı.
Ben de öyle bir şey yok. Tabiki zorlayacak oyunları oynamıyorum ama işlemcim en fazla 80 dereceyi gördü. Şuan bende 7500f ve 6650xt var gayet memnunum. Bilgisayarımı en çok zorlayan sadece Fortnite oynayabildim. Yakında Fprza alacağım.

Ben de öyle bir şey yok. Tabii ki zorlayacak oyunları oynamıyorum ama işlemcim en fazla 80 dereceyi gördü. Şu an bende 7500F ve 6650XT var gayet memnunum. Bilgisayarımı en çok zorlayan sadece Fortnite oynayabildim. Yakında Fprza alacağım.

Zaten GoW, TLOU, Uncharted gibi ağır oyunlarda drop yaşıyordum. Fortnite'ta yaşamaman normal. God of War'da 100 dereceye yaklaşıyordu bu işlemci. Stok soğutucu ile kullanmak mantıklı değil, hele bir de şimdi yaz geliyor iyice ısınacak.

Zaten GoW, TLOU, Uncharted gibi ağır oyunlarda drop yaşıyordum. Fortnite'ta yaşamaman normal. God of War'da 100 dereceye yaklaşıyordu bu işlemci. Stok soğutucu ile kullanmak mantıklı değil, hele bir de şimdi yaz geliyor iyice ısınacak.
Forza veya Assetto denediniz mi acaba?

Geri
Yukarı