R5 7500F ve RTX 4070 Ti sistemde monitöre sinyal gelmiyor

Sharian

Hectopat
Bugün şu aşağıdaki linkteki yeni aldığım hazır sistem elime ulaştı (RAM'leri Kingston Fury Beast 5600MHz 16x2 olarak ve SSD'yi de Kingston 500 GB olarak değiştirdim ve soğutucu olarak da Thermalright Peerless Assassin ARGB 120 SE taktım stok fan yerine).

PC'yi çalıştırıp monitöre taktıktan sonra monitöre sinyal gelmiyor yani masaüstüne hiç ulaşamıyorum. Sorun monitörde değil zira laptopu ve PS5'i bağladığımda sorunsuz çalışıyor monitör.

RAM'leri birkaç kere çıkarıp taktım, yerlerini değiştirdim, üfledim hatta belki ters takmışımdır diye yönlerini de çevirdim.
Ekran kartını da birkaç kere çıkarıp taktım (ayrıca ekran kartının üzerinde PC kapalıyken ve prize bağlıyken sürekli kırmızı bir ışık yanıyor).
DP kablosu ile de denedim HDMI ile de denedim ayrıca anakartta HDMI girişine de taktım ve tüm DP, HDMI girişlerini denedim ancak yine de bir türlü çözülmedi.

Kendim de pek bilgili değilim o yüzden kompleks işler yapamam ama sorun nedir sizce? Nasıl çözebilirim? Neden kaynaklıdır sorun? PC daha bugün geldi.

Kasanın içini ve arka kablo kısımlarının detaylı resimlerini cek bakalim belki yanlış taktım kablolari vs. Bir de ramleri ters çevirip taktım demişsin de oraya kafam takıldı, ramleri ters takmam imkansız nasıl yaptın onu?

Bugün şu aşağıdaki linkteki yeni aldığım hazır sistem elime ulaştı (RAM'leri Kingston Fury Beast 5600MHz 16x2 olarak ve SSD'yi de Kingston 500 GB olarak değiştirdim ve soğutucu olarak da Thermalright Peerless Assassin ARGB 120 SE taktım stok fan yerine).

PC'yi çalıştırıp monitöre taktıktan sonra monitöre sinyal gelmiyor yani masaüstüne hiç ulaşamıyorum. Sorun monitörde değil zira laptopu ve PS5'i bağladığımda sorunsuz çalışıyor monitör.

RAM'leri birkaç kere çıkarıp taktım, yerlerini değiştirdim, üfledim hatta belki ters takmışımdır diye yönlerini de çevirdim.
Ekran kartını da birkaç kere çıkarıp taktım (ayrıca ekran kartının üzerinde PC kapalıyken ve prize bağlıyken sürekli kırmızı bir ışık yanıyor).
DP kablosu ile de denedim HDMI ile de denedim ayrıca anakartta HDMI girişine de taktım ve tüm DP, HDMI girişlerini denedim ancak yine de bir türlü çözülmedi.

Kendim de pek bilgili değilim o yüzden kompleks işler yapamam ama sorun nedir sizce? Nasıl çözebilirim? Neden kaynaklıdır sorun? PC daha bugün geldi.
Hocam ramlerin yerlerini kafana göre mi taktın?

Çok önemli bir sorum var HDMI'yı ekran kartına taktınız mı?

Evet ekran kartına taktım hatta sonra anakarta da taktım ama ikisinde de görüntü gelmedi.

Kasanın içini ve arka kablo kısımlarının detaylı resimlerini cek bakalim belki yanlış taktım kablolari vs. bir de RAM'leri ters çevirip taktım demişsin de oraya kafam takıldı, RAM'leri ters takmam imkansız nasıl yaptın onu?

Yani kasa hazır sistem arkasındaki kablolamanın yanlış olacağını düşünmüyorum bunun dışında kendim sadece soğutmayı alıp taktım CPU fan ve ARGB soketlerine kabloları taktım onun dışında ekran kartına PSU'dan gelen kabloyu taktım sadece. RAM'leri de ters takmayı denedim sadece acaba ben mi yanlış taktım diye de yerine oturmadı zaten sonra normal taktım.

Hocam RAM'lerin yerlerini kafana göre mi taktın?

2 RAM slotu var zaten birini diğerinin yerine takmayı da denedim ama olmadı yine. Ters takmayı sadece denedim ama olmayınca normal taktım.

Yeni konular

Geri
Yukarı