Çözüldü R5 7600 4070 Ti sistem ilk birkaç açılışta görüntü yok

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Enesdeep

Decapat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
MSI B650 Gaming Plus - Amd Ryzen 7 7800x3D - Colorful RTX 4080 BattleAxe - GSkill Trident Z Neo 6000Mhz CL30 2x16 32GB -
Asus Rog Ryujin III 360 ARGB Sıvı Soğutucu - BenQ ZOWIE XL2566K 360Hz Monitör - 2Tb 7500/6500 M.2ssd
RAM
Kingston Fury 5600 Mhz Amd Expo 36CL 2x16(32)
Ekran kartı
4070 Ti
Anakart
Pro B650m-P Wifi
İşlemci
R5 7600
Merhaba hocalarım. Günün ilk startında PC açılıyor Debug'lar sorunsuz şekilde ışıklanıyor kasada 6'sı kasanını 3'ü sıvı soğutmanın olmak üzere 9 fan var bunlar açılıştan 5 saniye sonra yanıyor ve anlıyorum ki Windows ekranı geliyor. Yani aslına bakarsanız 1 kaç haftaya kadar öyleydi. Şu sıralar her gün aynı sorundan muzdaribim. PC'yi ilk açtığımda monitöre kesinlikle görüntü gelmiyor sinyal yok yazıyor. Önce PC kapatıyorum tamamen PSU'dan gücü kesiyorum tekrar başlatıyorum yine sinyal yok sonra prizin fişini çekiyorum yine açılmıyor fakat açık haliyle reset attığımda görüntü geliyor. Anakart ile ilgili olması imkansız 2 gün oldu yeni anakarta geçeli. 2 tane monitörüm var her birini ve farklı kablolarla denedim monitör de değil. GPU için testler vs yapmıştım 3 gün önce bir sorun çıkmadı. Olabilir de bilemeyeceğim. RAM'lerden şüpheleniyorum ve bir de Windows 11 yaptığımdan beri bu şekil sizce boot etmiyor olabilir mi SSD'ler? Ve temiz kurulum değildi ben Windows 10'dan geçmiştim. Bilemedim. Bilgilerinizi aktarırsanız sevinirim.

Çözüm
Hocam downgrade yaptım. Şu anlık bir sorun gözükmüyor. Bu problemi yaşayan arkadaşların özellikle AM5 platformunda downgrade yapmaları sorunu çözebilecektir.
Hocam downgrade yaptım. Şu anlık bir sorun gözükmüyor. Bu problemi yaşayan arkadaşların özellikle AM5 platformunda downgrade yapmaları sorunu çözebilecektir.

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı