R5 7600 80 dereceyi görüyor

Kairay

Kilopat
Gigabyte B650M DS3H AM5 anakarta sahibim. Kaliteli bir hava soğutmam da var. Fakat oyunlarda işlemci sıcaklıkları 80-81 dereceye kadar çıkıyor. Anakartta eco modu bulamadım. Eco moda nasıl alabilirim?

Sıcaklıklar iyi fakat yaz sıcaklarında bilgisayar başında durulma hale geliyor. ECO modda 65 derecelere düşürebiliyosak ECO moda almayı düşünüyorum.

Kasa: DEEPCOOL CC560 SİYAH MID TOWER TEMPERED GLASS USB 3.0 ATX KASA 3 ön 1 arka fan mevcut.
Soğutma ID-Cooling SE-224 XTS.

İşlemcinizin modeli nedir ve oynadığınız oyunlar nelerdir?
Ryzen 5 7600. Valorant, Star Wars gibi oyunlar oynuyorum şu anda ama farketmiyor. Her türlü oyunu oynuyorum.

Kasa: DEEPCOOL CC560 SİYAH MID TOWER TEMPERED GLASS USB 3.0 ATX KASA 3 ön 1 arka fan mevcut.

Ryzen 5 7600. Valorant, Star Wars gibi oyunlar oynuyorum şu anda ama farketmiyor. Her türlü oyunu oynuyorum.
Normal değil gibi. Ben de aynı işlemciyle SE-214 XT kullanıyorum 60-70 derece arası takılıyor.

Kasa: DeepCool CC560 siyah mıd Tower tempered glass USB 3.0 ATX kasa 3 ön 1 arka fan mevcut.

Ryzen 5 7600. Valorant, Star Wars gibi oyunlar oynuyorum şu anda ama fark etmiyor. Her türlü oyunu oynuyorum.

Isı değerleriniz şu anda kabul edilebilir durumlarda ancak zamanla artma durumunda termal macun ve bakım yapmanız gerekebilir.

Arkadaşlar ısı değerlerinin normal olduğunu biliyorum. Sistemi alalı 1 ay oldu daha benim sorduğum soru BIOS ayarlarından ECO modu nasıl açabilirim?

Geri
Yukarı