Ryzen 5 2600X 80 dereceyi görüyor

starly

Zeptopat
Daha fazla  
Ryzen 5 2600X işlemcim boşta 70-80 derecede çalışıyor. Siz sormadan söyleyim. Kasanın temizliği tamam, termal macun MX4 kasanın her tarafı açık OC yapılmadı BIOS'tan Core Boost performance kapalı. Neden bu işlemci boşta 70-80 derecede çalışıyor. Ekran kartım bile yük altında Max 70 görüyor yardım eder misiniz? Stok fan var kasada.
Kasanın her tarafı açıktan kastığım kasa hava alıyor kapalı yerde değil.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ryzen 5 2600X işlemcim boşta 70-80 derecede çalışıyor. Siz sormadan söyleyim. Kasanın temizliği tamam, termal macun MX4 kasanın her tarafı açık OC yapılmadı BIOS'tan Core Boost performance kapalı. Neden bu işlemci boşta 70-80 derecede çalışıyor. Ekran kartım bile yük altında Max 70 görüyor yardım eder misiniz? Stok fan var kasada.
Kasanın her tarafı açıktan kastığım kasa hava alıyor kapalı yerde değil.

İşlemci soğutucuyu doğru oturttuğundan emin misin hocam? Boşta o kadar ısınması hiç normal değil.

Evet fan yerine oturdu sağlam. Anlamıyorum niye bu kadar sıcak.

Ne yapmam gerek.

Sen yine de çıkarıp bir daha tak hocam macunu yenile. O kadar ısınmasının imkanı yok. Oda sıcaklığı falanda etkili ama bu kadar ısınması anormal. Yaptıktan sonra bir de undervolt yaparsınız.

Sen yine de çıkarıp bir daha tak hocam macunu yenile. O kadar ısınmasının imkanı yok. Oda sıcaklığı falanda etkili ama bu kadar ısınması anormal. Yaptıktan sonra bir de undervolt yaparsınız.
1 ay önce yenilemiştim hocam acaba sahte macun mu gönderdiler. Undervolt nedir bu arada

Yeni konular

Geri
Yukarı