R5 7600X dalgalı sıcaklık değerleri

Öyle bişey varsa onları nasıl alabilirim hocam?
Alınmasa da bir şey olmaz termal macunlar sıvı metal veya özellikle iletken diye belirtilmeyenler hariç iletken değildir mx-4 kullanmışsınız sanırım o da iletken değil zarar vermez sisteme. Ben kürdan veya toplu iğne ile alındığı kadar almıştım ekran kartımdakiden gerisi kaldı zaten bir sorun teşkil etmez. Siz tekrardan bir montaj yapın ve mercimek kadar ortasına sürün üzerine yaymanıza gerek yok. Ben MX-6 sürdüm mercimek kadar koyup üzerine direkt soğutucuyu koydum ve sıkıntı yaşamadım. Tek montajda bitti.

Alınmasa da bir şey olmaz termal macunlar sıvı metal veya özellikle iletken diye belirtilmeyenler hariç iletken değildir mx-4 kullanmışsınız sanırım o da iletken değil zarar vermez sisteme. Ben kürdan veya toplu iğne ile alındığı kadar almıştım ekran kartımdakiden gerisi kaldı zaten bir sorun teşkil etmez. Siz tekrardan bir montaj yapın ve mercimek kadar ortasına sürün üzerine yaymanıza gerek yok. Ben MX-6 sürdüm mercimek kadar koyup üzerine direkt soğutucuyu koydum ve sıkıntı yaşamadım. Tek montajda bitti.
Hocam dediğinizi 3 kere yaptım ama 1 kere daha deneyeceğim kaçırdığım bişey vardır umudu ile. Teşekkür ederim ilgilniz alakanız için.

Rica ederim. Ne kadar sinir bozucu olduğunu biliyorum. Umarım basitçe düzelir de sistemin keyfini çıkarırsınız.
Hocam merhaba bugün birdaha baktım. Şöyle, işlemci yüzde 70 80 kullanıma gelince sıcaklık bir anda 81 82 sıcaklığa ulaşıyor ama 20 30 saniye sonra kullanım düşüyor ve sıcaklık 40 sabit kalıyor. Mesela Apex'e girdim başta böyle bi kullanım oldu sıcaklık 82 leri gördü şimdi kullanım azalınca 40 larda sabit geziyor sıcaklık. Ben önceden 5600X kullanıyordum. Onda böyle olmuyordu. Oyun içinde bazen fanları duyuyordum okadar. Böyle olması normal mi? Bana normal değil gibi geliyor çünkü, hem sıcaklık değeri çok fazlaya çıkıyor bir anda hem de RAM'lerimi MHz yükselttiğimde bilgisayar aşırı sıcaklıktan dolayı mavi ekran veriyor. Birde ufak işlemci kullanımlarında bile dalgalanma oluyor sıcaklıkta.

RAM'lerimi MHz yükselttiğimde bilgisayar aşırı sıcaklıktan dolayı mavi ekran veriyor
RAM'den dolayı ısınma olmaz hocam. Stabilite sorun vardır. Ondan dolayı mavi ekran geliyordur.
Ayrıca RAMlerinizin çip üreticisi SK Hynix ise aşağıda atacağım konudaki adımları uygulayarak 6000 MHz RAM OC manuel şekilde yapabilirsiniz. CPU-Z üzerinden bakabilirsiniz RAM çipine. Attığım konuda da gösteriyorum zaten.

RAM'den dolayı ısınma olmaz hocam. Stabilite sorun vardır. Ondan dolayı mavi ekran geliyordur.
Ayrıca RAMlerinizin çip üreticisi SK Hynix ise aşağıda atacağım konudaki adımları uygulayarak 6000 MHz RAM OC manuel şekilde yapabilirsiniz. CPU-Z üzerinden bakabilirsiniz RAM çipine. Attığım konuda da gösteriyorum zaten.

Samsung gözüküyor hocam.

Samsung gözüküyor hocam.
SPD sekmesinnde DRAM Manuc. yazan yere bakar mısınız?

1681205925544.png

SPD sekmesinnde DRAM Manuc. yazan yere bakar mısınız?

Eki Görüntüle 1735842
1681206529998.png

Böyle hocam. Hocam 1-2 güne eski kasadaki sıvı soğutmayı denicem çünkü sanırım sıvı soğutma arızalı, eğer onda bir problem çıkmazsa garantiye gönderirim bunu. Onda da problem çıkarsa ya ben yanlış monteliyorum yanlış aparat vesaire kullandım ya da işlemci de bir problem var.

Eki Görüntüle 1735858
Böyle hocam. Hocam 1-2 güne eski kasadaki sıvı soğutmayı denicem çünkü sanırım sıvı soğutma arızalı, eğer onda bir problem çıkmazsa garantiye gönderirim bunu. Onda da problem çıkarsa ya ben yanlış monteliyorum yanlış aparat vesaire kullandım ya da işlemci de bir problem var.
RAM işinin üstadı burada hocam bu Samsung çip konusunda bilgim yok. @deadfellow

Yeni konular

Geri
Yukarı