R5 7600X için soğutucu önerisi

Chuck Norris

Hectopat
Daha fazla  
Aklımda ID-Cooling frostflow X 240 vardı. 2000 civarına önerebileceğiniz soğutucu var mıdır başka? LS520 var ama kesin alabilir miyim bilmiyorum çünkü bütçeyi aşıyor. 7600X'i frostflow ile soğutabilir miyim ayrıca?

Son düzenleyen: Moderatör:
Alınmaz diyorlardı buna hocam çok ses yapıyormuş?
Alınmaz denilecek kadar sesli çalışmıyor, ama en ufak sese tahammülünüz yoksa başka bir şey tercih edebilirsiniz. Aklınızda bulunsun belirttiğiniz işlemci çok güçlü, o işlemciyi soğutabilmek için de güçlü bir sıvı soğutucu gerekiyor. Sesli çalışmasının sebebi güçlü olması zaten. Bence o bütçeye en iyisi.

Biraz daha verip top tier olan 240mm sıvıs soğutmalara bakılabilir. Işıklı istenirse LS520 ancak ışığa gerek yok derseniz LT520 daha iyi bir tercih olacaktır.

Ancak ben olsam AG620, AK620, NH-U12a, NH-D15 alınmasını öneririm.

PBO Curve Optimizer üzeirnden -30 verip kaydedilince de aynı performansa daha serin bir şekilde çalıştırabilinir.

Kasaya sığıyorsa 1821₺'ye amazondan vergi kargo dahil NH-D15 almak en mantıklı seçenektir. Sıvı soğutma gereksiz hem bu arkadaş ile neredeyse aynı performansı verecek hem de daha sessiz olacak.

Biraz daha verip top tier olan 240mm sıvıs soğutmalara bakılabilir. Işıklı istenirse LS520 ancak ışığa gerek yok derseniz LT520 daha iyi bir tercih olacaktır.

Ancak ben olsam AG620, AK620, NH-U12a, NH-D15 alınmasını öneririm.

PBO Curve Optimizer üzeirnden -30 verip kaydedilince de aynı performansa daha serin bir şekilde çalıştırabilinir.

Kasaya sığıyorsa 1821₺'ye amazondan vergi kargo dahil NH-D15 almak en mantıklı seçenektir. Sıvı soğutma gereksiz hem bu arkadaş ile neredeyse aynı performansı verecek hem de daha sessiz olacak.
Peki hocam AK620 mi yoksa NH-D15 mi tercih etmeliyim?

Tamamdır hocam. Kasa konusunda Phanteks G360A ve Lian Li lancool 216 arasında kaldım. Sizce hangisi daha iyi olur?

Yeni konu açın bilgili arkadaşlar yardımcı olsun ne desem yanlış olur ama benim tercihim ikisinden yana da olmaz açıkçası. Herhalde 216 tercih ederdim.

Yeni konular

Geri
Yukarı