R5 7600X işlemci stres testi

35caglar35

Picopat
Daha fazla  
RAM
CL30 6000MHz 16GB XPG
Anakart
ASUS TUF B650 Plus
Yeni aldığım sistemi denemek adına işlemciyi stres testine sokmak istedim,
Sistem:
Ryzen 7600X.
ASUS TUF 4070 Ti.
MSI coreliquit 360mm sıvı soğutma.
DDR5 6000 MHz 32 GB RAM var.

Görselini attığım değerler normal mi yoksa bir problem mi var, yardımcı olur musunuz?

Dosya Ekleri

• aaa.PNG
    aaa.PNG
    110,7 KB · Görüntüleme: 57
Boşta kaç? Boşta düşükse normal. Yükte 90+ dereceye çıkana kadar kendini boostluyor bu 7000X serisi işlemciler.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Şu videoyu izleyip işlemleri uygulamanızı öneririm.

Stock soğutucu olsa tamam ama 360mm sıvı soğutma ile limite ulaşmaması gerekiyor bence. 7600'e NH-U12A taktım ben, 85 dereceyi geçmiyor. Aliexpressten 5 sene önce aldığım dandirik rgb fanlar var bir de, hava akışı kötü kasamda. Bence termal macunu tekrar sürüp bi kontrol et. Ayrıca senin kasada hava akışı nasıl?

Bende anlamadım videolarda 5.2 GHz 85 derecelerde çalıştığını görmüştüm ama benim PC'de durum bu.
Kasam Lian Li O11 dynamik modeli kasamda şu an 7 fan var ekran kartım ise 73 derecede çalışıyor maximum, bir de 4070 Ti ile bu işlemci başımı ağrıtır mı?

Boşta kaç? Boşta düşükse normal. Yükte 90+ dereceye çıkana kadar kendini boostluyor bu 7000X serisi işlemciler.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Şu videoyu izleyip işlemleri uygulamanızı öneririm.

Boşta 50-55 derecelerde geziyor.

Stok soğutucu olsa tamam ama 360mm sıvı soğutma ile limite ulaşmaması gerekiyor bence. 7600'e NH-U12a taktım ben, 85 dereceyi geçmiyor. AliExpress'ten 5 sene önce aldığım dandik RGB fanlar var bir de, hava akışı kötü kasamda. Bence termal macunu tekrar sürüp bir kontrol et. Ayrıca senin kasada hava akışı nasıl?

Termal macunu da kontrol ettim ve grizzly Kryonaut sürdüm o da normal.

Yeni konular

Geri
Yukarı