R5 7600X RX570 sistem 40 saniyede açılıyor

Serush

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 5 7600X, MSI PRO B650-P WIFI, * Sapphire Pulse ITX Radeon RX 570 8GB * Kingston DDR5 32GB(2x16GB) 5600MHz CL36 Fury Beast, Sharkoon SS-COOLZERO-750 750W, Arctic LIQUID FREEZER II 240, DeepCool CC560
Sistemim güncel olmasına rağmen açılış hızı garibime gitti. BIOS güncellemesi yapmadım 2022 BIOS'u var içinde.
Sistemim: AMD Ryzen 5 7600X, Kingston AMD expo Fury Black DDR5 32 GB(2x16) 5600MHz CL36, MSI B650-P Wi-Fi, Sapphire Pulse ITX RX570 8 GB, WD SN850 PCI-e 4.0 1TB M.2 SSD.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam 3 5 dakika bekletse değiştiririm de 35 saniye için değiştirmem büyük ihtimal. Bir BIOS Update yapacağım korka korka. Bakalım ne değişecek.

35e düştüydü başlangıçtaki şeyleri kaldırınca, BIOS güncellemesi yaptım 40a çıktı yine :D

Şöyle bir şey buldum hocam. Bunu denediniz mi ?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Denemedim hocam. Bildiğim kadarıyla bu ayar sayesinde Sistem açılırken RAM kontrolünü tam yapmadan açıyor. Sistem hızlı açılıyor ama mavi ekran hataları ve sistem kararsızlığına yol açıyor. Hatta yanlış anlamadıysam videoda da ayar aktif edilince anında açılıyor ama açılır açılmaz mavi ekrana düşüyor. Bu şekilde oyunlarda droplara ve çökmelere sebep olabilir. Sonuçta her dk PC açıp kapamıyoruz o yüzden stabiliteden olmaya gerek yok bence. Siz yine deneyin isterseniz bu şekilde sorunsuz kullananlar da gördüm.

Denemedim hocam. Bildiğim kadarıyla bu ayar sayesinde Sistem açılırken RAM kontrolünü tam yapmadan açıyor. Sistem hızlı açılıyor ama mavi ekran hataları ve sistem kararsızlığına yol açıyor. Hatta yanlış anlamadıysam videoda da ayar aktif edilince anında açılıyor ama açılır açılmaz mavi ekrana düşüyor. Bu şekilde oyunlarda droplara ve çökmelere sebep olabilir. Sonuçta her dk PC açıp kapamıyoruz o yüzden stabiliteden olmaya gerek yok bence. Siz yine deneyin isterseniz bu şekilde sorunsuz kullananlar da gördüm.
Böyle devam gibi düşünüyorum hocam. Windows 11de geç açılıyormuş galiba o yüzden takılmıcam.

Hocam 3 5 dakika bekletse değiştiririm de 35 saniye için değiştirmem büyük ihtimal. Bir BIOS Update yapacağım korka korka. Bakalım ne değişecek.

35e düştüydü başlangıçtaki şeyleri kaldırınca, BIOS güncellemesi yaptım 40a çıktı yine :D

Şöyle bir şey buldum hocam. Bunu denediniz mi ?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Ben bu şekilde kullanıyorum 2 haftadır ve hiç mavi ekran hatası almadım. Anladığım kadarıyla biraz şans işi isterseniz bir deneyin derim.

Ben bu şekilde kullanıyorum 2 haftadır ve hiç mavi ekran hatası almadım. Anladığım kadarıyla biraz şans işi isterseniz bir deneyin derim.
Açılış kaçtan kaça düştü hocam?

Bende de 7600X var ve B650p anakarta sahibim.

50 55 sn falandı benim açılış sürem ayardan sonra 30-35sn arası oldu.
En son baktığımda tam 30sn sürdü.

İki bileşenimiz de aynı hocam. RAM'iniz ve ssdniznedir?

Geri
Yukarı