R5 7600X sistem çok geç açılıyor

seco725

Hectopat
  • Anakartım: ASUS X670'e Gaming.
  • RAM: XPG DDR5 6000 32 GB.
  • İşlemci: Ryzen 5 7600X.
  • SSD: Samsung 990 Pro 1 TB.

Videoolara bakıyorum 10 saniyede bilgisayarlar açılıyor fakat benim makinem 25-30 saniyeyi buluyor.
Her şeyimi en iyisinden almama ragmen neden restart ve açılma hızında böyle sorun yaşıyorum tüm testlerimi yaptım hiçbir parçamda sorun yok.
SSD'min hızı 7500 6500'lere ulaşıyor onda da bir sıkıntı yok.

Sadece anakartımda bilgisayarı açtıgımda bir sürü ışık yanıp sönüyor acaba BIOS'ta bir ayarmı yapmam lazım yardım.

Startup timer yazılımını indirip uygulamayı açtıktan sonra restart Computer tuşuna basınzı ve bilgisayar açıldığında size değerleri gösteren bir pencere açılacak onun görüntüsünü bizimle paylaşırsanız yardımcı olabiliriz.
Bilgisayara restart atmadan önce kilit varsa onu kaldırıp restart atarsanız gerçek açılış değeri yazar.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

16.31-16.54 süreleri arasında uygulamanın nasıl kullanılcağını Recep Baltaş anlatmış.

Performans olarak bir uygulama veya oyunda geri kaldığı oldu mu?

Sanırım böyle bir sıkntım yok fakat Fast boot olsun normal olsun açılış 45 saniye en az :)

Startup timer yazılımını indirip uygulamayı açtıktan sonra restart Computer tuşuna basınzı ve bilgisayar açıldığında size değerleri gösteren bir pencere açılacak onun görüntüsünü bizimle paylaşırsanız yardımcı olabiliriz.
Bilgisayara restart atmadan önce kilit varsa onu kaldırıp restart atarsanız gerçek açılış değeri yazar.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

16.31-16.54 süreleri arasında uygulamanın nasıl kullanılcağını Recep Baltaş anlatmış.
benim bir tek ekran kartım msı gtx 1660 super gaming x acaba onun bir etkisi olabilirmi açılış ve restart hızında

Dosya Ekleri

• fdfdff.jpg
    fdfdff.jpg
    122,3 KB · Görüntüleme: 64
Son düzenleme:
Sanırım böyle bir sıkntım yok fakat Fast boot olsun normal olsun açılış 45 saniye en az :)

Benim bir tek ekran kartım MSI GTX 1660 Super Gaming X acaba onun bir etkisi olabilir mi açılış ve restart hızında.

Opera GX sistemin açılmasını yavaşlatmada payı %50 Görev Yöneticisi'nden başlangıç uygulamalarına gelin hepsini devre dışı bırakıp tekrar test yapın. Bendede aynı işlemci ve 3500 okuma hızlı kingston ssd var windows fully started 29 saniye sizde 39

Bu işlemcide açılış hızınız bence gayet iyi. Daha da hızlandırmak için BIOS tan videodaki ayarı yapabilirsiniz. Biraz şans işi ama mavi ekran hatası alabilirsiniz. Startup timer da benim 27 sn çıktı ve sizin SSD daha iyi büyük ihtimal daha iyi bir sonuç alırsınız.

Bu işlemcide açılış hızınız bence gayet iyi. Daha da hızlandırmak için BIOS tan videodaki ayarı yapabilirsiniz. Biraz şans işi ama mavi ekran hatası alabilirsiniz. Startup timer da benim 27 sn çıktı ve sizin SSD daha iyi büyük ihtimal daha iyi bir sonuç alırsınız.
Tam 44 saniye sürüyor benim hala nasil olabiliyor ben eski sistemimde intel 4790 ve 500mblik m2 bile olmayan ssdim ile 35 saniyede açılıyordu pc.

Tam 44 saniye sürüyor benim hala nasil olabiliyor ben eski sistemimde intel 4790 ve 500mblik m2 bile olmayan ssdim ile 35 saniyede açılıyordu pc.
Sitede 7600x diye aratırsan aslında bir çok kişinin aynı problemi yaşadığını görürsün. Benimde açılış sürem BIOS ayarı öncesi 45-50sn idi. Yani ya bu işlemci de böyle bir sorun var yada am5 işlemcilerde durum bu. Kafana takma bence.

Geri
Yukarı