R5 7640HS için termal macun önerisi

anifraxe

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar merhaba, daha önce bu mesele hakkında konu açtım fakat hiç cevap gelmedi bir kez daha açmaya karar verdim. HP Victus 16 kullanıyorum. İşlemci modelim: R5 7640HS.

Arctic MX-4 pump out etkisi yaratıyor diye haberler gördüm. O yüzden Thermal Grizzly Krynout'a yönelecektim fakat bazı konularda onun da pump out etkisi yarattığına dair yazılar okumaya başladım. Hangi macuna baksam birileri pump out etkisi yarattığını söylüyor. Ne almalıyım bu durumda? Cooler Master MasterGel maker macun ilgimi çekti onun da fiyatı 500 TL buldum en ucuz. Diğer söylediğim macunlar 300 TL civarına bulunabiliyor. 200 TL farka değer mi Cooler Master MasterGel maker macunu? Başka öneriniz olursa ona da açığım. 500 TL'yi geçmezse iyi olur.

Artic MX6

Uyumlu ise Grizzy sıvı metal.
Sıvı metal riskine girmek istemiyorum hocam. Arctic MX6 nasıl bir macundur? Pump out şikayetleri çok var mı acaba bilginiz var mı? Bir de Arctic MX4 macunda sahte macuna çok rastlanıyordu. MX6 da da böyle bir durum var mı? Eğer varsa satın alabileceğim güvenli bir yer/satıcı biliyor musunuz?

MX6 mı önerirsiniz yoksa bunu mu? Laptop için MX6 daha mı iyidir sizce? Pullsar'ı biraz araştırdım ve kıvamının çok katı olduğunu yazmış çoğunluk.
Pullsar alabilirsin, uygulanışı çok zor ama pump out yapmayacaktır.

Kolay uygulamak için sıcak suyun içinde biraz bekletebilirsin şırıngayı bir poşete sararak.

Pullsar alabilirsin, uygulanışı çok zor ama pump out yapmayacaktır.

Kolay uygulamak için sıcak suyun içinde biraz bekletebilirsin şırıngayı bir poşete sararak.

@bilmemem

Teşekkür ederim. Tercihimi Pullsardan yana kullanacağım. Sıcak suyun içinde bekletme olayı macunun yapısına, işlevselliğine zarar vermez değil mi? Bir de laptop için kaç gr macun almalıyım? Bu benim ilk laptopum oldu, daha öncesinde masaüstü sistem kullanıyordum ve macun uygulamasını sadece CPU'ya yapıyordum. Fakat laptopta durum nasıl olur, kaç gram macun gerekir bilemedim. Yardımcı olur musunuz?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı