R5 7640HS - RTX 4060 laptop aniden donuyor

busenthes

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar HP Victus bilgisayar aldım daha 2 ay oldu alalı ama mesela oyun oynarken Alt Tab yapıp baska bir sekmeye gectiğimde aniden kilitleniyor mouse hareket ediyor arkada ses varsa da duyuyorum ama hiçbir şekilde işlem sağlayamıyorum. Çare naalesef reset atmakla çözülüyor. Sebebi ne olabilir? HP hardware diagnostics'den kontrol sağladım sorun gözükmüyor. Yardımcı olabilir misiniz?
İşlemci AMD Ryzen 5 7640HS.
1TB SSD 16GM RAM 8 GB ekran kartı mevcut NVIDIA 4060.

Son düzenleyen: Moderatör:
HP hardware diagnostics kadar boş bir şey görmedim hiç bir işe yaramıyor. Olay görüntüleyicisinde hata aldıktan sonra aldığınız hataya bakarsanız daha detaylı yardımcı olabiliriz hiç mavi ekran aldınız mı?

HP hardware diagnostics kadar boş bir şey görmedim hiçbir işe yaramıyor. Olay görüntüleyicisinde hata aldıktan sonra aldığınız hataya bakarsanız daha detaylı yardımcı olabiliriz hiç mavi ekran aldınız mı?

Bence de boş zaten ama Memtest86 USB attım ama baslangıcta hangı tusa bastıysam beceremedım o sekılde USB'den acmayı mavi ekran almadım oyun oynarkende hiçbir sıkıntı yaşamadım ama mesela oyun bittikten sonra Alt Tab açıp başka bir uygulamaya geçtiğimde ya da bir şeye tıkladığımda bir anda gidiyor arkadan uygulamaların sesleri geliyor mesela farede oynuyor ama tıklayamıyorum hiçbişeye Win l yapıyorum o da geçmiyor reset atmak zorunda kalıyorum komple tuşundan.

Bazen bende de oluyor, W11 sorunu diye düşünüyorum.

Crack yazılım galiba tam emin degilim FreeDOS almıştım bilgisayarcıya verdim onun yüklediği Windows 11 kullanıyorum önceden olmuyordu bu arada güncelleştirmelerini aktif yapıyorum sonra gelen güncellemelerle alakalı mı bilmiyorum mümkün mü?

HP hardware diagnostics kadar boş bir şey görmedim hiçbir işe yaramıyor. Olay görüntüleyicisinde hata aldıktan sonra aldığınız hataya bakarsanız daha detaylı yardımcı olabiliriz hiç mavi ekran aldınız mı?

Bu mu oluyor acaba o kısmı büyütemedim.

Quick CPU üzerinden birkaç ayar yapman gerekebilir.

Nasıl yapacağım acaba yardımcı olabilir misin?

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (1).png
    Ekran Görüntüsü (1).png
    405,3 KB · Görüntüleme: 16
Son düzenleme:

Geri
Yukarı